Трябва ли причина за спиране на МПС

Re: Трябва ли причина за спиране на МПС

Мнениеот bega4kata » 03 Ное 2012, 14:52

Стои патрулката на 10 метра от дискотеката, отвътре излиза пияндурник, залитайки или пълзейки на 4 крака се качва необезпокояван в колата си, ръгва втора "пиянска" скорост и се прибира към къщи като пич, понеже шофирането в пияно състояние не е повод за спиране и проверка ;) Яко, а? ;)
"Въй целият цигански Каменар кара без книжки и солидно дръпнали.Сега се разбира че нямало проблем.
Да е жива и здрава демокрацията."
:lol:
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот dakota_ » 03 Ное 2012, 16:41

малкия написа:
dakota_ написа:
при заповедите касаещи изпълнение на служебни задължения има две положения,подписваш се,че си запознат и изпълняваш по текста,или отказваш да изпълняваш,биеш си камшика и отиваш да работи там,където работата е концерт по желание.Такова е положението не само при военните...

Чисто хипотетично има поне още две положения. Когато изпълнението на заповедта представлява нарушение на закон и когато изпълнението на заповедта представлява престъпление. Знаеш къде са описани тези две положения и при тях реакцията на получилия заповедта може (и трябва) доста да се различава от описаните от теб варианти. Допускам, че си го пропуснал, защото подобни случаи не са ежедневие. Но си се случват...

Хипотетично съм съгласен,че ги има изброените положение.За заповед,която представлява престъпление не се сещам и сигурно няма такава,но заповеди,които са в нарушение на закона се издават ;)
Може служителят да не изпълни такава заповед,но с такъв служител след това ще се наложи да се работи само според нормативната база и разписаните законни правила.
Бързо ще се отчая и ще го е яд,че не е минало от него,когато е могло,а очаква от закона да мине между капките,когато има такава възможност ;)
Имам такива случаи в практиката си,не съм се сърдил на никой,че иска всичко да е по правилата,но съм го питал след това,защо се сърди,като почна да работя с него само по правилата.
dakota_

Мнениеот bega4kata » 03 Ное 2012, 17:36

Демек почва да му се търси цаката на този служител :geek:
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот СИГМА12 » 03 Ное 2012, 18:03

Не ,не му се търси цаката според мен:)
Такова е логичното развитие на нещата,не може да искаш да се спазва и запетаята ,а после да искаш през просото...образно казано:)Предполагам ме разбра:)
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот dakota_ » 03 Ное 2012, 18:10

bega4kata написа:Демек почва да му се търси цаката на този служител :geek:

В никакъв случай!Човек,който държи да се спазват правилата,познава добре права си и ги отстоява на всяка цена,като отказва да изпълнява каквото и да е било,когато не е точно по правилата.Такъв човек съм длъжен да го уважавам и да работя с методите,които той ми налага.
В работата си винаги съм питал колегите,как искат да работим,принципно или човешки.Винаги съм предпочитал да работя по човешки и уважавам всеки,който иска да работим по човешки.Понеже аз не съм безгрешен и се случва да извършвам нарушения,мога да приема някои нарушения на колегите с които работя.
В същото време,когато някой пожелае да се работи с мен,само и единствено по правилата,аз не нямам правото да му откажа и с такива хора работя само по правилата,като стриктно ги спазвам.
dakota_

Мнениеот bobi00111 » 03 Ное 2012, 18:21

Интересно ми е как стоят нещата с охранителна полиция,правото да спират автомобили им е дадено от ЗМВР чл.52а,за собственост,преглед и т.н.Как се отменя чл. от ЗМВР е интересно.За мен това е поредното популиско изказване,и съвсем скоро това ще бъде признато.Факт е че вече имаме проблеми с тези необмислени изказвания,хората протестират ,че нямаме право да ги спираме.Ако това наистина се случи това ще е най-голямата анархия в държавата,поне аз мисля така.
bobi00111

Мнениеот малкия » 04 Ное 2012, 12:27

dakota_ написа:
За заповед,която представлява престъпление не се сещам и сигурно няма такава,но заповеди,които са в нарушение на закона се издават ;)
Може служителят да не изпълни такава заповед,но с такъв служител след това ще се наложи да се работи само според нормативната база и разписаните законни правила.
Бързо ще се отчая и ще го е яд,че не е минало от него,когато е могло,а очаква от закона да мине между капките,когато има такава възможност ;)
Имам такива случаи в практиката си,не съм се сърдил на никой,че иска всичко да е по правилата,но съм го питал след това,защо се сърди,като почна да работя с него само по правилата.

Мога да ти дам поне три примера за заповеди, чието изпълнение представлява явно за изпълняващия престъпление, но не му е тук мястото. При това не хипотетични, а съвсем реални.
За останалото съм съгласен, стига да успееш да намериш баланса.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот rock » 06 Ное 2012, 11:09

bobi00111 написа:Интересно ми е как стоят нещата с охранителна полиция,правото да спират автомобили им е дадено от ЗМВР чл.52а,за собственост,преглед и т.н.Как се отменя чл. от ЗМВР е интересно.За мен това е поредното популиско изказване,и съвсем скоро това ще бъде признато.Факт е че вече имаме проблеми с тези необмислени изказвания,хората протестират ,че нямаме право да ги спираме.Ако това наистина се случи това ще е най-голямата анархия в държавата,поне аз мисля така.

Колега доколкото разбирам смесваш понятията проверка по ЗМВР и ЗДвП. За проверката по ЗМВР е необходимо да са изпълнени няколко условия и се извършва от служители с полицейски правомощия, а по ЗДвП оправомощените от министъра на ВР със заповед.
А относно това кои МПС имаш право да спираш направи справка с ИППД там пише същото, така че ....
rock

Мнениеот STMANOLOV » 06 Ное 2012, 22:37

Според мен не трябва да има причина..ако спазвам правилата,мога да си пия,да карам без книжка,без ГО,без преглед ,да возя, и превозвам каквото си пойскам.
STMANOLOV

Мнениеот bobi00111 » 06 Ное 2012, 23:04

Не мога колега rock, да не ти благодаря за изчерпателния отговор/,все едно политик отговаря на простосмъртните,говори много и предимно използвайки прилагателни и в същото време не казва нищо/,та колега /ако си колега/, нарушенията по ЗМВР /най-новия ЗМВР чл.52 ал.2 т.10/ , АУАН или ФИШ се съставят по ЗДВП /повечето/.С последното си изречение "колега",си загатнал нещо за видовете /,написал си "кои МПС" /,и си завършил с "така че...",вярвай ми 10 пъти прочетох" отговора" ти и не мога да разбера какво си ми отговорил /сигурно е заради ниското ми образование /.И да завършвам вече, другия път "колега",когато видиш,че съм пуснал някой риторичен въпрос знай,че не чакам отговор /от теб/.
bobi00111

Мнениеот apolon » 08 Ное 2012, 12:24

МОЛЯ хора , които не са работили на пътя да не дават тук коментари, от канцеларията е лесно всичко,но излез на пътя и виж реалността и какви водачи има само :mrgreen: много са страшни и окуражени
apolon

Мнениеот nenormalnik » 13 Яну 2013, 14:39

Всяка заповед може да се оспорва в съда. Той решава дали тя е законосъобразна. Тук тълкуванията са много, причините също защото материята е водниста. Оспорвайте заповедта и да чуеме доводите на юристите какви са...
nenormalnik

Предишна

Назад към Предложения и дискусии