Длъжността младши разузнавач

Длъжността младши разузнавач

Мнениеот gard » 05 Мар 2013, 06:08

Въпросът ми е ?Няма ли да се върне длъжността младши разузнавач в системата на МВР,за да се оправи това недомислие :?:
Последна промяна MasterCop на 05 Мар 2013, 08:07, променена общо 1 път
Причина: Неясно заглавие
gard

Re: Длъжността младши разузнавач

Мнениеот 0072 » 16 Юни 2013, 16:29

Колега и аз се надявам с новото ръководство на МВР да я върнат тази длъжност. По голяма простотия от тази в МВР не бяха правили. Съсипаха криминална полиция и на практика криминална полиция няма. Сега ще видим новият министър какви реформи ще направи. Всички служители без полицейски правомощия по закона на ДЪРЖАВНИЯ СЛУЖИТЕЛ.
0072

Мнениеот donim » 14 Дек 2013, 09:35

В нашето РУП очакват скоро да се върне тази длъжност. КП с намален до минимум състав не работи ефективно, на практика липсва каквото и да е разследване, а да не говорим за ОИ, но явно това е целта.
donim

Мнениеот dakota_ » 14 Дек 2013, 10:51

В нашето РУП не е спирало да има тази длъжност ;) и да се обсъжда,че на практика липсва разследване и ОИМ е несериозно ;)
dakota_

Мнениеот someone82 » 03 Юли 2015, 11:51

Колеги здравейте, не мога да се ориентирам, къде и на кого трябва да си задам въпроса. Та до преди няколко месеца бях ст. полицай ООР ППД, но началника решил да ме прави Мл.ПИ и ме принуди като ми каза, че ако не почна трябва да си търся друга работа, аз разбирасе се уплаших и започнах и от тогава до сега съм ИФЗ Мл.ПИ, но не ми се работи на тази длъжност искам да се върна в ППД. Сега ме викат от човешки ресурси да подписвам встъпване в длъжност МлПИ, та питането ми е мога ли да не разпиша и какви ще са последствията?
someone82

Мнениеот jimi79 » 03 Юли 2015, 13:51

Разбира се, че можеш да не подпишеш за стъпване в длъжност, друг е въпроса, че ще станеш крив на началника ти и ще започне тормоз по устав както се казва. Проблема с млПИ е голям и не само теб принуждават да работиш на тази длъжност, защото никой не иска да работи всеки ден, да не взима пари за извънреден труд, пари за нощен, ваучери независимо,че са спряни за сега, пари за положен труд на празници и др.. В момента съм на тази длъжност и със стаж от 13 години взимам по-малко пари от новобраненц в ППД, който например е постови.
Ние желаем силно и работещо МВР ! Не само за нас, а за всички около нас !
jimi79

Мнениеот someone82 » 06 Юли 2015, 16:55

А други последствия, ще ме накажат ли?
someone82

Мнениеот малкия » 13 Юли 2015, 11:44

Ами не съм съвсем сигурен, че може да откаже да подпише акт за встъпване в длъжност. Е, по принцип може, разбира се, но няма как да не е свързано с неприятни последствия. Във всеки случай този акт трябва да е издаден на основание заповед за назначаване на съответната длъжност. А нещо не виждам да става дума за такава заповед... Няма ли я - не виждам за какво встъпване в длъжност може да става дума. Има ли я - отказът да се заеме длъжността на какво ви прилича. Друга тема, че въпросната заповед може да бъде оспорена. Стига някой преди това да не се е уплашил и да е подписал и заявление за преназначаване...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Назад към Предложения и дискусии