ДОСЪДЕБНОТО ПРОИЗВОДСТВО ИЗВЪН МВР

ДОСЪДЕБНОТО ПРОИЗВОДСТВО ИЗВЪН МВР

Мнениеот kir4 » 29 Май 2013, 20:01

]Колеги ,интересно ми е в края на краищата дали новото правителство ще изпълни предизборните си обещания и ще извади досъдебното производство от МВР и ще го обособи в самостоятелна агенция!

Моето лично мнение е ,че това отдавна трябваше да стане ,за да може разследването най-после да заработи нормално !

Какво е вашето мнение по въпроса!?[/b]
kir4

Re: ДОСЪДЕБНОТО ПРОИЗВОДСТВО ИЗВЪН МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 29 Май 2013, 20:39

Къде е написано това обещание?
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2013, 20:40

kir4 написа:]Колеги ,интересно ми е в края на краищата дали новото правителство ще изпълни предизборните си обещания и ще извади досъдебното производство от МВР и ще го обособи в самостоятелна агенция!

Моето лично мнение е ,че това отдавна трябваше да стане ,за да може разследването най-после да заработи нормално !

Какво е вашето мнение по въпроса!?[/b]

Новото правителство няма нищо общо с предизборните обещания на партиите...С избора на това Правителство,БСП И ДПС ще трябва да направят доста компромиси с предизборните си обещания,защото никоя от тези партии не успя да спечели изборите...
Явно много неща са обещавали,защото аз за такава "самостоятелна агенция" за изваждане на досъдебното производство от МВР сега чувам...
Моето лично мнение е,че където и да извадят досъдебното производство,нищо няма да се промени само с "ваденето"!
С едно "изваждане" не може да се повиши ниската правна квалификация на лицата заемащи длъжност разследващ полицай.
Ако се извади досъдебното производство от МВР и се направи наново подбор на лицата,които ще водят ДП,може да се случи нещо добро,но същото добро може да се случи и сега ако се подбират добре подготвени и грамотни кадри за длъжността разследващ полицай!
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 29 Май 2013, 20:45

За РП не знам, ама Цацаров каза в прав текст, че пряко подчинените нему следователи от НСлС почти по цял ден въртят броеницата поради липса на престъпления под тяхна юрисдикция. А пък при военните прокурори било още по-зле.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2013, 20:49

Sir Humphrey написа:За РП не знам, ама Цацаров каза в прав текст, че пряко подчинените нему следователи от НСлС почти по цял ден въртят броеницата поради липса на престъпления под тяхна юрисдикция. А пък при военните прокурори било още по-зле.

То това не е необходимо да го казва Цацаров,че да го научим... Това е от доста време така и това е решимо от Окръжните прокурори,няма никакъв проблем окръжните прокурори да товарят с работа следователите...
dakota_

Мнениеот kir4 » 29 Май 2013, 21:00

Колега,за ниската правна култура на разследващите съм съгласен,но само отчасти!
Но все пак тя е на несравнимо по-високо ниво от който и да е началник или оперативен началник!
Както стана ясно ГД БОП със свичките си активи и пасиви се присъединява към ДАНС/включително и разследващите/
А разследващите полицай ще станат разследващи агенти!/законопроекта ще се гласува на 1-во четене в петък/
Предполагам ,че най-кадърните разследващи от областните дирекции ще се присъединят към тях!
Заплатата им ще се увеличи значително,а останалите както гледам ще продължат да страдат!
Аз съм почти сигурен ,че ще ни отделят по някакъв начин ,било то в Главна дирекция или в отделна агенция!
Просто не виждам друг изход!
kir4

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2013, 21:29

kir4 написа:Колега,за ниската правна култура на разследващите съм съгласен,но само отчасти!
Но все пак тя е на несравнимо по-високо ниво от който и да е началник или оперативен началник!
Както стана ясно ГД БОП със свичките си активи и пасиви се присъединява към ДАНС/включително и разследващите/
А разследващите полицай ще станат разследващи агенти!/законопроекта ще се гласува на 1-во четене в петък/
Предполагам ,че най-кадърните разследващи от областните дирекции ще се присъединят към тях!
Заплатата им ще се увеличи значително,а останалите както гледам ще продължат да страдат!
Аз съм почти сигурен ,че ще ни отделят по някакъв начин ,било то в Главна дирекция или в отделна агенция!
Просто не виждам друг изход!

Явно работим в различни МВР-та,защото аз лично не бих се наел да сравнявам нивото и подготовката на опитен ОР прехвърлил се да работи като РП и нивото на биберонковец завършил право в Бургаския свободен университет и започнал работа в МВР на длъжност РП...опита си е опит,не подценявай и началниците завършили право по времето,когато дипломи за юристи даваха само две учебни заведения в България и това бяха СУ и ВСШ /ВИ на МВР/ преди години дипломи за завършено висше образование се взимаха с много учене,сега повечето дипломи за висше образование се купуват от лицензираните магазини за продажба на дипломи наречени за краткост /ВУЗ/
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 29 Май 2013, 21:48

kir4 написа:Аз съм почти сигурен ,че ще ни отделят по някакъв начин ,било то в Главна дирекция или в отделна агенция!

Не ми се вярва.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот kir4 » 29 Май 2013, 21:55

Колега не знам какво е при вас ,но при нас нямаме оперативни работници от старата школа завършили право!
Колкото до началниците-повечето се кипрят с по една дипломка от някое ВУЗ-че взета по втория начин и не различават НК от НПК!
Колкото до ОР-тата ,почти всички са с диплома от ПУЦ-Симеоново и НК и НПК им е тъмна Индия.Това се отнася особено за завършилите през последните години!
НО В ЕДНО ОР-ТАТА И НАЧАЛНИЦИТЕ СИ ПРИЛИЧАТ - В НЕПРЕСТАННИЯ НАТИСК И КАРТОНОМАНИЯТА!
На никой не му пука дали има достатъчно доказателства,само картона е важен!
Дано ни отделят!
kir4

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2013, 21:56

Sir Humphrey написа:
kir4 написа:Аз съм почти сигурен ,че ще ни отделят по някакъв начин ,било то в Главна дирекция или в отделна агенция!

Не ми се вярва.

Не само,че не ми се вярва,но и през ум не ми минава подобна възможност...но казват,че за това е вярата да продължава след края на здравия разум...
dakota_

Мнениеот The Godfather » 29 Май 2013, 23:25

kir4 написа:Колега не знам какво е при вас ,но при нас нямаме оперативни работници от старата школа завършили право!
Колкото до началниците-повечето се кипрят с по една дипломка от някое ВУЗ-че взета по втория начин и не различават НК от НПК!
Колкото до ОР-тата ,почти всички са с диплома от ПУЦ-Симеоново и НК и НПК им е тъмна Индия.Това се отнася особено за завършилите през последните години!
НО В ЕДНО ОР-ТАТА И НАЧАЛНИЦИТЕ СИ ПРИЛИЧАТ - В НЕПРЕСТАННИЯ НАТИСК И КАРТОНОМАНИЯТА!
На никой не му пука дали има достатъчно доказателства,само картона е важен!
Дано ни отделят!

Дано да ви отделят! Дано.. ! И да почнете да ракривате престъпления! А ние награмотниците да обличаме униформите и броим бездомните кучета на село! Дано НК и НПК бди над ВАС Дано, Господи... Дано! Това го чакам от 7-8 години.... Дано ама....НАДАЛИ...
Аватар
The Godfather

Мнениеот kir4 » 30 Май 2013, 06:23

Колеги знам ,че за цялото МВР няма да е приятно да отделят разследващите полицаи извън МВР/няма как да им оказват необходимия натиск да работят по ,,правилният'' начин/ ,но в края на краищата това ще е добре за разследването като цяло!За колегите от другите структури,,Колеги време е да се лишите от ,,просите''разследващи полицаи ,които Ви провалят разследването''
Това ще стане след като бъде внесен законопроекта за промяна на ЗМВР идния месец и ,,наесен с песен'' извън системата на МВР.Свободата е близо,дано да я усетим.!
kir4

Мнениеот Lord » 30 Май 2013, 08:44

kir4 написа:...Свободата е близо,дано да я усетим.!

:lol: Свободата, салама, свободата, салама... :lol:

Иначе сериозно казано, колега, Вие когато кандидатствахте не знаехте ли какво и къде ще работите? Най-нормалното място на разследващите е криминална полиция. А най-добрият начин за постигане на високи резултати в разкриване и разследване на престъпления е екипния принцип и това не е моя констатация, а е правило, доказало се във времето.

Отделен е въпросът, че никой от нас не се е венчал за МВР и законодателя е дал възможността по всяко време всеки да напусне работата в това ведомство, ако не се чувства достатъчно реализиран или работата не му носи желаната удовлетвореност, което в действителност си е вид свобода. ;)
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 30 Май 2013, 09:17

kir4 написа:Колеги знам ,че за цялото МВР няма да е приятно да отделят разследващите полицаи извън МВР/няма как да им оказват необходимия натиск да работят по ,,правилният'' начин/ ,но в края на краищата това ще е добре за разследването като цяло!За колегите от другите структури,,Колеги време е да се лишите от ,,просите''разследващи полицаи ,които Ви провалят разследването''
Това ще стане след като бъде внесен законопроекта за промяна на ЗМВР идния месец и ,,наесен с песен'' извън системата на МВР.Свободата е близо,дано да я усетим.!

Не говори от името на цялото МВР,защото аз лично ще умра от кеф ако РП ви отделят извън МВР.
Ние сме работили без вас и сме отхвърляли много повече работа и без феномена РП.
Не се затруднявай и с мисли кое ще е по-добре за разследването,за тази работа има специалисти те ще решават кое ще е по-добре за разследването.
Това,че сте РП не значи нито,че сте полицаи,нито,че разбирате от разследване...
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Май 2013, 09:24

dakota_ написа:Ние сме работили без вас и сме отхвърляли много повече работа и без феномена РП.

Предполагам, обаче, че такова е било положението, когато следователите са вършели работата на РП. Или бъркам?
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dakota_ » 30 Май 2013, 09:43

Sir Humphrey написа:
dakota_ написа:Ние сме работили без вас и сме отхвърляли много повече работа и без феномена РП.

Предполагам, обаче, че такова е било положението, когато следователите са вършели работата на РП. Или бъркам?

Не бъркаш,само си пропуснал помощник следователите,които вършеха почти цялата работа на следователите....Спомени...спомени... тогава един пом.оперативен с един пом.следовател вършеха такава работа за каквато сега може само да мечтаем...Държал съм район с пом.оперативен и единствената разлика между нас беше,че имам висше образование... работехме като приятели и колеги...помощник следователите бяха колеги без висше образование,а имаха такава правна подготовка,че опитен юрист можеше да им завиди на знанията свързани с НК и НПК....Появиха се дознателите и стана като в приказката "Подхвръкнали пилци,поеб*ли квачки "....
dakota_

Мнениеот малкия » 30 Май 2013, 09:48

Имаше и период, през който досъдебното по някои текстове си се движеше от полицаи...

Всъщност схеми и варианти има много. Като се почне от това ДП да се извършва от полицейски служители и се стигне дотам това да е работа на прокуратурата. Или на съдия-следовател, примерно.
Едва ли най-важното е каква точно ще бъде схемата. По-важно е да се обмисли добре и да бъде сигурно, че ще е работеща.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Следваща

Назад към Предложения и дискусии