плаща ли се извънредния труд

плаща ли се извънредния труд

Мнениеот vakata » 27 Май 2015, 05:50

Здравейте колеги! Скоро говорих с колега от арестите и ми сподели, че там колегите масово не само в една дирекция водят дела с-у министерството за извънредния труд за 5 год. Назад и резултата бил между 2500 - 3500 лв. Неплатен извънреден труд за тези години. Неща от сорта на идване по-рано на работа с 20-30 мин. За инструктаж, по мачове висим, като сополи по 5-5:30 часа а ни се водят по 3 ... Съвещания, занятия, стрелби? Някой водил ли е дело с-у нашето министерство или още никой не се е престрашил?
vakata

Re: плаща ли се извънредния труд

Мнениеот paolon » 27 Май 2015, 18:27

Първо. дела можеш да заведеш до 3 години назад.Второ ,много колеги са водили дела и са ги спечелили.Трето,на теб не ти ли плащат нощен,И.Т. и празничен?
Аватар
paolon

Мнениеот police_mans » 27 Май 2015, 20:06

vakata написа:Здравейте колеги! Скоро говорих с колега от арестите и ми сподели, че там колегите масово не само в една дирекция водят дела с-у министерството за извънредния труд за 5 год. Назад и резултата бил между 2500 - 3500 лв. Неплатен извънреден труд за тези години. Неща от сорта на идване по-рано на работа с 20-30 мин. За инструктаж, по мачове висим, като сополи по 5-5:30 часа а ни се водят по 3 ... Съвещания, занятия, стрелби? Някой водил ли е дело с-у нашето министерство или още никой не се е престрашил?

Арестите са към министерство на правосъдието и охраната на арестите не е полицейска. Виж там към кое министерство работиш,кои са ти колеги и в какви дирекции служат и тогава питай.
police_mans

Мнениеот Lord » 27 Май 2015, 21:04

vakata, объркан си нещо, съдейки от въпросите ти. Първо МП и МВР са доста различни институции, второ те /в МП/не охраняват масови мероприятия, като футболни срещи и др. подобни, и няма какви пари да търсят по съдебен ред, трето, ако ще съдиш някого - наеми си адвокат, консултирай се с него и едва тогава пуснете иска. Ако си член на синдикална организация в МВР имаш и възможност за "бонус", абе ти решаваш, но няма как да получиш компетентна информация в полицейски форум.

Успех!
Аватар
Lord

Мнениеот vakata » 29 Май 2015, 20:24

Lord написа:vakata, объркан си нещо, съдейки от въпросите ти. Първо МП и МВР са доста различни институции, второ те /в МП/не охраняват масови мероприятия, като футболни срещи и др. подобни, и няма какви пари да търсят по съдебен ред, трето, ако ще съдиш някого - наеми си адвокат, консултирай се с него и едва тогава пуснете иска. Ако си член на синдикална организация в МВР имаш и възможност за "бонус", абе ти решаваш, но няма как да получиш компетентна информация в полицейски форум.

Успех!

Ясно ми е, че двете министерства имат различия просто дадох, като пример, че има такива осъдили министерството си. Питам тук за да разбера има ли някой от нашето министерство осъдил с-мата за такова нещо. И.Т. ми плащат но за един мач пишат 3 часа а на мен ми отнема 5. Работното ми време е от 07:00 аз идвам в 06:30 за инструктаж, който е част от моята работа и т.н. и т.н. разбирам едно нещо да има сбъркано и да си търпи човек а то от ден на ден става все по-зле. С адвокат съм се консултирал и каза, че не е никакъв проблем стига да се реша.
vakata

Мнениеот police_mans » 31 Май 2015, 19:53

vakata написа:
Lord написа:vakata, объркан си нещо, съдейки от въпросите ти. Първо МП и МВР са доста различни институции, второ те /в МП/не охраняват масови мероприятия, като футболни срещи и др. подобни, и няма какви пари да търсят по съдебен ред, трето, ако ще съдиш някого - наеми си адвокат, консултирай се с него и едва тогава пуснете иска. Ако си член на синдикална организация в МВР имаш и възможност за "бонус", абе ти решаваш, но няма как да получиш компетентна информация в полицейски форум.

Успех!

Ясно ми е, че двете министерства имат различия просто дадох, като пример, че има такива осъдили министерството си. Питам тук за да разбера има ли някой от нашето министерство осъдил с-мата за такова нещо. И.Т. ми плащат но за един мач пишат 3 часа а на мен ми отнема 5. Работното ми време е от 07:00 аз идвам в 06:30 за инструктаж, който е част от моята работа и т.н. и т.н. разбирам едно нещо да има сбъркано и да си търпи човек а то от ден на ден става все по-зле. С адвокат съм се консултирал и каза, че не е никакъв проблем стига да се реша.

Като си се консултирал с адвокат и ти е казал, че не е никакъв проблем да осъдиш МВР,какво чакаш та не завеждате дело?
Има такива осъдили МВР,но болшинството го правят като пуснат Заявлението за пенсиониране :mrgreen:
police_mans

Мнениеот vakata » 02 Юни 2015, 08:30

Ами ти го каза. Правят го като се пенсионират :-D и след, като се замислих и разбрах защо го правят тогава реших дапроверя дали пък тук няма някой вече направил го и още да си работи. И дали отношението към него е същото като преди и т.н. Това полицаите в България сме най-търпеливото нещо.
vakata

Мнениеот Grishata » 02 Юни 2015, 16:08

vakata написа:Ами ти го каза. Правят го като се пенсионират :-D и след, като се замислих и разбрах защо го правят тогава реших дапроверя дали пък тук няма някой вече направил го и още да си работи. И дали отношението към него е същото като преди и т.н. Това полицаите в България сме най-търпеливото нещо.

Не бъркай понятието търпелив със страхлив ;) Ако беше търпелив нямаше да задаваш такъв въпрос,а щеше да търпиш. Ако не беше страхлив,щеше да заведеш дело и да остояваш правата си в съда,без да те е страх дали ще се отрази на службата ти ;) Така щеше да разбереш какво ще е отношението към теб,като спечелиш делото и защитиш правата си. Хора,които защитават правата си са достойни за уважение 8-)
Grishata

Мнениеот vakata » 03 Юни 2015, 20:53

Страх лозе пази :-D прав си за това нещо. Просто завеждам делото и това е ... А когато има резултат ще пиша. Ако някой го интересува.
vakata

Назад към Предложения и дискусии