Информация относно максимален брой точки?

Информация относно максимален брой точки?

Мнениеот bobsan » 28 Апр 2015, 21:19

Здравейте,
Както подсказва заглавието на темата, се интересувам от максималния брой точки, които е възможно да се изкарат на конкурс за постъпване на държавна служба в МВР. Четох наредба № 8121з-344 от 25 ЮЛИ 2014 г. няколко пъти, но така и не ми стана ясно.По-конкретно въпросът ми е- и двете части на психологичното изследване ли носят точки (тестово изследване-30т., и психодиагностично интервю-30т. ), или 30 точки е общия максимум? При първият вариант, от 3-те етапа на конкурсната(физ.изпит, психологично изследване, заключително интервю) процедура биха могли да се съберат общо 90 точки, а при втория-120. Благодаря предварително за информацията!
bobsan

Re: Информация относно максимален брой точки?

Мнениеот army » 29 Апр 2015, 11:44

Общо 30 колега на психото, на теста е важно да изкараш над 6 точки за да те допуснат до втората част - беседа с психолог, който ти дава или отнема точки в зависимост от представянето ти. А общия сбор е 120 от четирите етапа по 30 т.
Последна промяна MasterCop на 30 Апр 2015, 14:02, променена общо 1 път
Причина: Мнения на латиница не се допускат!
army

Мнениеот bobsan » 30 Апр 2015, 12:52

Благодаря за отговора, Army, но още съм объркан...Ако на психологичното изследване дават общо 30 т., то следва, че за цялата конкурсна процедура максималния брой е 90 (от трите етапа-физически изпит, психологично изследване, заключително интервю по 30).
bobsan

Мнениеот bobsan » 01 Май 2015, 14:24

Като се поразрових в архива на МВР (относно конкурсните процедури), установих, че по новата наредба максималния брой точки е 90.Модератор може да заключи/премахне темата.Благодаря!
bobsan

Мнениеот CERRUTI » 01 Май 2015, 22:51

bobsan написа:Благодаря за отговора, Army, но още съм объркан...Ако на психологичното изследване дават общо 30 т., то следва, че за цялата конкурсна процедура максималния брой е 90 (от трите етапа-физически изпит, психологично изследване, заключително интервю по 30).

и IQ-теста е 30т.!!! kl)
Аватар
CERRUTI

Мнениеот bobsan » 02 Май 2015, 22:12

Да, IQ теста дава макс. 30 точки.Ако съм разбрал правилно, на IQ се изкарват някакви точки, и на събеседването (втората част на психологичното изследване) могат да отнемат или добавят точки към изкараните на IQ. Това са две части на един и същи етап, и затова носят общо макс. 30 точки. Общо 3-те етапа могат съберат 90 точки. Това видях в архивни конкурси по новата (от 2014г.) наредба за провеждане на конкурсна процедура.
bobsan

Мнениеот iceberg » 05 Май 2015, 17:02

Нещо не мога да разбера.Примерно , сега съм на втори етап-психологично изследване.Какъв е реда на провеждането му ? В един ден ли е IQ теста и събеседването с психолог ? Колко точки горе долу трябват при положение,че си изкарал 25-30 точки на физическия,за да се премине до интервюто с психолога ? Ще съм благодарен ако някой разясни.
iceberg

Мнениеот кпц » 06 Май 2015, 16:29

iceberg написа:Нещо не мога да разбера.Примерно , сега съм на втори етап-психологично изследване.Какъв е реда на провеждането му ? В един ден ли е IQ теста и събеседването с психолог ? Колко точки горе долу трябват при положение,че си изкарал 25-30 точки на физическия,за да се премине до интервюто с психолога ? Ще съм благодарен ако някой разясни.

Що не можеш да разбереш :?: Чакаш тук всичко да ти се изясни?!
Отвори няколко от текущите конкурси, прочети и Наредбата http://www.dhr.mvr.bg/NR/rdonlyres/9BAB ... 1z_344.doc, но внимателно и аналитично! Сам ще си отговориш на повечето въпроси.

IQ тестът е в един ден. После обявяват резултати. Неиздържалите отпадат от конкурса. За издържалите се определя дата за психодиагностично интервю. Обявяват резултати само от него. Класират по бал от физическото + психодиагностичното изследване, но допускат нататък само до 200% от обявените места. Определят дата за заключително интервю. Класират по сборен бал от етапите и обявяват победител/и в конкурса.
кпц

Мнениеот bobsan » 19 Юни 2015, 17:37

Здравейте. За да не създавам нова тема, ще задам въпроса си тук.Участвам в конкурсна процедура за "Охранителна полиция".В момента съм на етап психологическо изследване. Преминах първата част на изследването (изследване на интелектуалните способности и личностни въпросници) и ми предстои полуструктурирано интервю. Тъй като след въпросната първа част кандидатите не се оценяват с точки, бих искал да разбера как се формира оценката от този етап.
Дали при събеседването се взимат предвид резултатите от теста за интелигентност, или оценката се определя единствено по преценка на психолога от впечатлението му за кандидата? Прочетох може би всичко по темата в интернет, както и наредбата за назначаване на държавна служба, но не ми става ясно. Ще съм благодарен, ако някой запознат с темата се включи и внесе поне малко яснота по въпроса!
bobsan

Мнениеот Dop4o » 22 Юни 2015, 14:47

bobsan написа:Здравейте. За да не създавам нова тема, ще задам въпроса си тук.Участвам в конкурсна процедура за "Охранителна полиция".В момента съм на етап психологическо изследване. Преминах първата част на изследването (изследване на интелектуалните способности и личностни въпросници) и ми предстои полуструктурирано интервю. Тъй като след въпросната първа част кандидатите не се оценяват с точки, бих искал да разбера как се формира оценката от този етап.
Дали при събеседването се взимат предвид резултатите от теста за интелигентност, или оценката се определя единствено по преценка на психолога от впечатлението му за кандидата? Прочетох може би всичко по темата в интернет, както и наредбата за назначаване на държавна служба, но не ми става ясно. Ще съм благодарен, ако някой запознат с темата се включи и внесе поне малко яснота по въпроса!

Прочети бавно и спокойно посочената информация, ако имаш проблеми със асимилирането и, ще ти я изясня. Желая ти лек и успешен ден. ;)

ЦЕЛ

На етап "Психологично изследване" кандидатите се явяват на психологично изследване за диагностициране на актуалното им психично състояние, изготвяне на психологичен профил и оценяване степентта на съответствие (съвместимост) на профила спрямо професионалните и длъжностните изисквания. Степента на психологичната пригодност се определя чрез съпоставка на актуалния личностен профил на кандидата (установен чрез резултатите от тестовото изследване и данните от психодиагностичното интервю), с емперично изведени психологични критерии за успешна адаптация и ефективна реализация на длъжност със съответни функционални задължения. Личностният профил е комплексна оценка от: нивото на интелектуални способности, психологичните качества, ценностната ориентация и нагласите, имащи отношение към специфичните професионални изисквания за съответните длъжности.
Личностният профил се изготвя чрез прилагане на стандартизирани тестове за интелигентност, личностни въпросници, полуструктурирано интервю и други психологични методи за оценка на личността и поведението.
... The world is moving so fast these days that the man who says it can’t be done is generally interrupted by someone doing it...
Аватар
Dop4o

Мнениеот tribali » 23 Юни 2015, 12:46

Dop4o написа:
bobsan написа:Здравейте. За да не създавам нова тема, ще задам въпроса си тук.Участвам в конкурсна процедура за "Охранителна полиция".В момента съм на етап психологическо изследване. Преминах първата част на изследването (изследване на интелектуалните способности и личностни въпросници) и ми предстои полуструктурирано интервю. Тъй като след въпросната първа част кандидатите не се оценяват с точки, бих искал да разбера как се формира оценката от този етап.

Прочети бавно и спокойно посочената информация, ако имаш проблеми със асимилирането и, ще ти я изясня. Желая ти лек и успешен ден. ;)

ЦЕЛ

На етап "Психологично изследване" кандидатите се явяват на психологично изследване за диагностициране на актуалното им психично състояние, изготвяне на психологичен профил и оценяване степентта на съответствие (съвместимост) на профила спрямо професионалните и длъжностните изисквания. Степента на психологичната пригодност се определя чрез съпоставка на актуалния личностен профил на кандидата (установен чрез резултатите от тестовото изследване и данните от психодиагностичното интервю), с емперично изведени психологични критерии за успешна адаптация и ефективна реализация на длъжност със съответни функционални задължения. Личностният профил е комплексна оценка от: нивото на интелектуални способности, психологичните качества, ценностната ориентация и нагласите, имащи отношение към специфичните професионални изисквания за съответните длъжности.
Личностният профил се изготвя чрез прилагане на стандартизирани тестове за интелигентност, личностни въпросници, полуструктурирано интервю и други психологични методи за оценка на личността и поведението.

Да му беше дал линк към източника, от който си "клъвнал" информацията http://www.psychology.mvr.bg/Karieri/et ... edvane.htm вместо да се опитваш да му обясняваш неща, които изобщо не са ти ясни :D
tribali

Мнениеот Dop4o » 23 Юни 2015, 12:53

tribali написа:
Dop4o написа:

ЦЕЛ

Да му беше дал линк към източника, от който си "клъвнал" информацията http://www.psychology.mvr.bg/Karieri/et ... edvane.htm вместо да се опитваш да му обясняваш неща, които изобщо не са ти ясни :D

Целта ми беше да не му давам линк-а, а да му отговоря, като насоча вниманието му, към точно тази информация. И ме интересува как точно подразбра, че не са ми ясни "тия" неща. Оценката от етапа "Психологично изследване" се сборува от точките на: "интелектуалните му способности" (IQ теста) и личностните въпросници заедно със събеседването с психолог. Преди бяха поотделно сега просто двата модула са слети във едно като оценката е обща и отново максимума е 30 точки. Ако не съм прав и съм грешно разбрал информацията, моля поправи ме. ;)
... The world is moving so fast these days that the man who says it can’t be done is generally interrupted by someone doing it...
Аватар
Dop4o

Мнениеот bobsan » 23 Юни 2015, 20:06

Може би не съм задал правилно въпроса си, и не става ясно какво всъщност питам. Както и да е- днес бях на събеседване, и ако съм разбрал правилно след първата част на психологичното изследване кандидатът се поставя в някоя от трите степени на психологична пригодност (0-6т.;7-15т.;15-30т.). Тези които са в първата категория отпадат, а другите продължават до събеседване. Новото за мен е, че ако от първата част на изследването кандидатът попада във втората категория (7-15т.), то и общият му резултат от "психото" ще е в тези граници 7-15 точки. Фактически както и да се представи кандидатът на събеседването, резултатът ще е в тези граници. Досега мислех, че всеки преминал до събеседване има възможност да получи минимум или максимум точки (7-30), а то не било баш така :) Дано с тези си разсъждения мога да бъда полезен на някой, когото също терзаят подобни питания :)
bobsan

Мнениеот Dop4o » 24 Юни 2015, 15:18

bobsan написа:Може би не съм задал правилно въпроса си, и не става ясно какво всъщност питам. Както и да е- днес бях на събеседване, и ако съм разбрал правилно след първата част на психологичното изследване кандидатът се поставя в някоя от трите степени на психологична пригодност (0-6т.;7-15т.;15-30т.). Тези които са в първата категория отпадат, а другите продължават до събеседване. Новото за мен е, че ако от първата част на изследването кандидатът попада във втората категория (7-15т.), то и общият му резултат от "психото" ще е в тези граници 7-15 точки. Фактически както и да се представи кандидатът на събеседването, резултатът ще е в тези граници. Досега мислех, че всеки преминал до събеседване има възможност да получи минимум или максимум точки (7-30), а то не било баш така :) Дано с тези си разсъждения мога да бъда полезен на някой, когото също терзаят подобни питания :)

Добре де, а следователно точките Изследване на интелектуалните способности как се вписва в цялата картинка.
Аватар
Dop4o

Мнениеот police_mans » 24 Юни 2015, 18:08

Dop4o написа:Целта ми беше да не му давам линк-а, а да му отговоря, като насоча вниманието му, към точно тази информация. И ме интересува как точно подразбра, че не са ми ясни "тия" неща. Оценката от етапа "Психологично изследване" се сборува от точките на: "интелектуалните му способности" (IQ теста) и личностните въпросници заедно със събеседването с психолог. Преди бяха поотделно сега просто двата модула са слети във едно като оценката е обща и отново максимума е 30 точки. Ако не съм прав и съм грешно разбрал информацията, моля поправи ме. ;)

Прочети наредбата http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm , ако не ти стане ясно как се извършва крайното класиране по бал на кандидатите, откажи се от явяване на конкурси за полицаи ;)
police_mans

Мнениеот Dop4o » 26 Юни 2015, 09:45

police_mans написа:
Dop4o написа:Целта ми беше да не му давам линк-а, а да му отговоря, като насоча вниманието му, към точно тази информация. И ме интересува как точно подразбра, че не са ми ясни "тия" неща. Оценката от етапа "Психологично изследване" се сборува от точките на: "интелектуалните му способности" (IQ теста) и личностните въпросници заедно със събеседването с психолог. Преди бяха поотделно сега просто двата модула са слети във едно като оценката е обща и отново максимума е 30 точки. Ако не съм прав и съм грешно разбрал информацията, моля поправи ме. ;)

Прочети наредбата http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm , ако не ти стане ясно как се извършва крайното класиране по бал на кандидатите, откажи се от явяване на конкурси за полицаи ;)

Bobsan в по горния пост го описа много правилно. При попълването на личностните въпросници влизаш във една от тези 3 групи. От там нататък може да изкараш точките в диапазона в които се намираш въз основа на събеседването със психолога (1-6т. 7-15т. 16-30т.).
Аватар
Dop4o

Мнениеот tribali » 26 Юни 2015, 10:28

Ходил си на конкурси, не си се класирал, недей да правиш сметки без кръчмар ;)
Като мине "кръчмарят" и ти връчи сметката, тогава ще разбереш кой в какви групи влиза и как се класира :)
Толкова ли не те бива катио инженер,че си решил полицай да ставаш?
tribali

Следваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР