Колко сме завършилите СМУ

Re: колко сме завършилите СМУ

Мнениеот paolon » 21 Фев 2009, 22:29

иКолеги, не разбрахте ли 4е всяко на4ало е трудно, но това тук маи е много трудно.Има една тема организатори по места там ще видиш колко сме
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
Аватар
paolon

Мнениеот OMOH » 21 Фев 2009, 22:33

Понеже аз не съм от завършилите това училище искам да попитам завършилите го, знаят ли защо го закриха това училище през 1992г.и след като са против военните нищолози в МВР, какво толкова боготворят системата на обучение в СМУ и кадрите излезли от там, след като по принцип начина на уредба и обучение на кадрите на СМУ не се различаваше от тази на ССВУ/средно сержантско военно училище/?
Предлагам да спрем да се делим, а да вземем да се обединим в общата цел която преследваме.Съединението прави силата.Кураж.
Имало е нямане, ама такова нямане не е имало
Аватар
OMOH

Мнениеот Pozitano » 22 Фев 2009, 08:54

OMOH написа:Понеже аз не съм от завършилите това училище искам да попитам завършилите го, знаят ли защо го закриха това училище през 1992г.и след като са против военните нищолози в МВР, какво толкова боготворят системата на обучение в СМУ и кадрите излезли от там, след като по принцип начина на уредба и обучение на кадрите на СМУ не се различаваше от тази на ССВУ/средно сержантско военно училище/?
Предлагам да спрем да се делим, а да вземем да се обединим в общата цел която преследваме.Съединението прави силата.Кураж.

ОМОН , аз ще ти ги напиша , пък ти сам прецени /пиша ти ги в реда в който са в дипломата/ :
1.Български език и литература
2.Математика
3.История
4.Административан дейност на НМ
5.Борба срещу стопанската и криминална престъпност
6.Криминалистика
7.Руски език
8. Един от ...френски, английски или немски
9.Политическа подготовка
10.Основи на комунизма
11.Огнева подготовка
12.Оперативно тактическа подготовка
13. Джудо
14.Правна подготовка
15.Физика и астрономия
16.Химия
17.География на България
18.Обща биология
19.Психология
20.Логика
21.Етика
22.Пеене
23.Рисуване
24.Устави на БНА
25.Строева подготовка
26.Тактическа подготовка
27.Оръжие за масово поразяване
28.Инжинерна подготовка
29.Военна топография
30.Военно -санитарна подготовка
31.Физическа подготовка
32.Въвеждане в милиционерската професия
33.Устройство , експлоатация и управление на МПС
34.Еректро, радио и свързочна техника
ПРАКТИКА ПО:
1.Контрол и регулиране регулиране на движението по пътищата и използване на иностранни езици.
2.Охрана на обществения ред ,борба с престъпността , КАТ и използване на иностранни езици.
Всичкото това само за четри годинки !

,,,,,,след като по принцип начина на уредба и обучение на кадрите на СМУ не се различаваше от тази на ССВУ/средно сержантско военно училище.... ;)
А защо го закриха :roll: и аз се питам :D
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот mite63 » 22 Фев 2009, 13:55

Позитано подчертай на колегата само специалните предмети и какво си вършил по време на практиката и стажовете :D мисля, че ще е достатъчно.Маи ми се струва,че всички носили прозвището МИЛИЦИОНЕР ще си вървим :lol:
mite63

Мнениеот evtata » 22 Фев 2009, 14:10

Тези от последният випуск влезнахме в СМУ да станем милиционери ама, излезнахме полицаи.За тях ?
evtata

Мнениеот Pozitano » 23 Фев 2009, 00:18

[quote="mite63"]Позитано подчертай на колегата само специалните предмети и какво си вършил по време на практиката и стажовете .. мисля, че ще е достатъчно.Маи ми се струва,че всички носили прозвището МИЛИЦИОНЕР ще си вървим..

Другото Мите 63 отговарям ти макар ,че спазих обещанието си по обяд
първи курс.......дюдюкане по неправилно пресичащите пешеходци в Пазарджик.
втори курс ..стажа ни беше в Стара Загора, централната улица затворена ..нарушители -бол, ЛЕВЧЕ по карнетка
ама да ви кажа имах чувството ,че на глобените има беше кеф да ги "стрижат" деца в униформа
трети курс ...стаж в Бургас....ах морето , ах моретооооо....мечта за всеки школник....ДА ама НЕЕЕЕ, и тогава и сега там е най-натоварено през летния сезон. Пеперуди , гларуси , воайори , сутеньори ..... и т.н , абе цялата измет на МИЛАТА РОДИНА .....там.
Първи трепети , първи полов контакт :oops: ..............
четвърти курс .......стаж в София.....те тука играта загрубе :lol: , най-дългия стаж, един месец :
първа седмица пеши патрул в Младост...малеееее малееее пълна смяна с колега на сегашните ми години ---трънчанин ,,,, тогава нямаше закон за защита на детето..хахха , след първата смяна ми пареха карачките/тоя пич цяла нощ ме разкарва като преяла кобила по маршрута / и като се прибрах в общежитието съм спал като убит.втора седмица...смениха ми партньора :D човек от инкубатора.....пак пеши патрул, ама той пич с Москвич/личен / беше...обхождахме маршрута си -съвестно , натежаха клепачите , заспахме...кой ли не го е правил, но това беше в края на смяната.Събуди ни дежурния от първо по станцията...хоххох,един патрул не му излизал на отвода.Колегата му каза, че имаме проблеми с автомобила , дигна капака на " Мичето"модел 408 омаза си ръцете в маслото покрай двигателя и тръгнахме да се прибираме. Понеже сме се движили с патрулна скорост цяла нощ, той реши да "продуха" свещите/ама после ми светна ,че беше решил да се изфука/ и няма да ви казвам на Мичето как му пищяха гумите на детелината.После разбрах , че е навигатор на известен наш състезанел по автомобилизъм :lol: и зет на офицер от инкубатора, ама на мен ми трепереха мартинките. Спомням си само малкото му име...Бойко ...носеше очила.

Май направих доста дърлг пост и забравих какво трябваше да ти отговоря.
Извини ме , все пак съм дипломиран милиционер ....нормално е !
А за това дали ще си вървим ...скоро ще се разбере.Кво ти пука под 50 сме, здрави сме , и всичките сме дипломирани милиционери . Помниш ли, по време на градска отпуска в Пазарджик как ни дразнеше когато от храстите по -малките от нас хлапета ни наричаха ..полицаи, ушеви и т.н..

Съжалявам само за едно.....това средство за комуникация що не се появи преди поне 10 години...вЕрвай ми , България нямаше да е на това дередже.
Мнението Ви съдържа прекалено много усмивки. Максималния позволен брой усмивки е 5....... е те това ме дразни !
Трия , кво да правя .
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот Pozitano » 23 Фев 2009, 00:36

mite63 написа:Позитано подчертай на колегата само специалните предмети и какво си вършил по време на практиката и стажовете :D мисля, че ще е достатъчно.Маи ми се струва,че всички носили прозвището МИЛИЦИОНЕР ще си вървим :lol:

ей Мите ,,,, ей мързел....с моя милиционерски нюх усещам че си мой набор, на теб да не са ти се вдървили пръстите ,че не можеш да го направиш....а .Нали и твоята диплома е като моята ..издадена е една година след моята.
разликата в годината идва от това ,че тате ме е пратил една година по рано на училище.....виж подписа ми и ще разбереш .
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот Pozitano » 23 Фев 2009, 02:00

[quote="mite63"]Позитано подчертай на колегата само специалните предмети и какво си вършил по време на практиката и стажовете мисля, че ще е достатъчно.Маи ми се струва,че всички носили прозвището МИЛИЦИОНЕР ще си вървим

1.Български език и литература матура
2.Математика матура
3.История матура
4.Административан дейност на НМ- контролни на бял лист...АУАН , докладна, протокол за изземване и всички останали документи и всичкото това на бял лист[b]
5.Борба срещу стопанската и криминална престъпност[b]за втората имаше ефективен метод в стил Ванче Михайлов , а първата и сега си е скрита ..хохохо след като има ДАНС , за какво ни е икономическа полиция

6.Криминалистика освен теорията и практически занятия...готов да снеме, заснеме, изземе следа и т.н
7.Руски език най-добре го владеех, пък и тогава кого пускаха на запад :lol: [b]
8. Един от ...френски, английски или немски [b]учих френски , но нищо не научих поради простата причина , че освен в СССР на друго място няма дате пуснат отидеш, а не живея в курортен център

9.Политическа подготовкапитах се ако има 50-ти конгрес , какво ще правите вие с Историята [b]
10.Основи на комунизма [b]те тука нЕмам спомен за даскала , ама отдавна трябваше да сме на принципа ...."на всекиму според възможностите , на всекиму според потребностите...май така беше

11.Огнева подготовкамани , мани ..кашкавала как опече ръката на един школник след стрелба с холастни патрони, ама нашия излезе будала...хвана АК-то за цевта
12.Оперативно тактическа подготовкападна ни се каменист участък...не копахме, кашкавала беше бесен
13. Джудобез коментар.....Томо Борисов,Дейзи, Алексей Петров и много други пердета за които нямам пълномощия да им споменавам имената...първия и третия сте ги виждали на ТВ екрана, а на втория не му помня името
14.Правна подготовкаНК и НПК -2 години изучаване[b]
15.Физика и астрономия [b]тук нямам спомен :oops:

16.ХимияГено косъма......5 двойки подред, една 5 след тях-----актуална е последната оценка за срока
17.География на Българияне помня даскала , ако е била даскалица ....щях да си я спомням
18.Обща биологиямай много се вживях в отговора ;)
19.Психология...........
20.Логика................
21.Етика..................
22.Пеенеако те попитат та улицата ...КОЙ Е БАХ , да знаеш че е бил композитор , за Гуно няма да ви разказвам
23.Рисуване 5 секунди и ти се крият предметите които трябва да скицираш по памет, ако си на произшествие трябва да можеш скица да направиш

24.Устави на БНАбез коментар ---това го знае всяко ченге
25.Строева подготовкастанахме дюстабан ама ни кефеше когато моста на Марица вибрираше като вибратора на .....
26.Тактическа подготовкаабе що ли му се вързах на оня мързел дето ме подведе...
27.Оръжие за масово поразяванебай бабо да не те среща мечка
28.Инжинерна подготовкапогледни точка 12
29.Военна топографияза какво ли ни е била като сега има google earth
30.Военно -санитарна подготовкапо това време нямаше Калашников 5,45 с дебалансираните
31.Физическа подготовкамани , мани..коремно,склопка , залупка, слънце и т.н.. даааааа ама тогава бях 40 кила
32.Въвеждане в милиционерската професияпрочети поста ми в другата тема за СМУ
33.Устройство , експлоатация и управление на МПСКарбуратора се кефеше на новия картинг ...плац голям
34.Еректро, радио и свързочна техникаШесссссстака
ПРАКТИКА ПО:
1.Контрол и регулиране регулиране на движението по пътищата и използване на иностранни езици.разгеле стигнах финала.....най ми е било гадно на "Красно село" когато забъкне "мигалото "..шибано кръстовище ,а езика взех да го ползвам достааааа по късно , в началото нямаше XXL :lol:
2.Охрана на обществения ред ,борба с престъпността , КАТ и използване на иностранни езици.ей пичове ако сте изчели всичко написано по горе не забравяйте ,че това е основното ви задължение по тая точка
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот dsuzunov » 23 Фев 2009, 10:01

Аз не съм възпитаник на СМУ,там съм ходил на школа от септември до декември 1987г.
До колкото ми е известно,мой бивш началник на сектора (БНТЛ) Росен Генчев е преподавал там физика,а сестра му - Генчева,немски.
Баджанака ми го завърши през 1988г. Анастас Милушев от Смолян.
По времето,когато бях на школа там си спомням за "Айфела",Пейчинов,имаше и някакъв Гарабитов,май по бойни спортове или нещо подобно.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот ivanskr » 23 Фев 2009, 10:02

osobeniq написа:Здравейте и от мен Випуск86 -ст КУФАРА и вз НАЧО НАТЕГАЧА 7-1` ГОРДЕЯ СЕ ЧЕ СЪМ ЗАВЪРШИЛ СМУ-СРЕДНО МИЛИЦИОНЕРСКО УЧИЛИЩЕ.АЛЕКСАНДЬР МИХАЙЛОВ /СОФИЯ СДВР 05 сектор ООП

Иван Иванов 7-1 -86г Скравена. Други няма ли във форума?
ivanskr

Мнениеот DJIPSI » 23 Фев 2009, 13:22

ехоо има ли други завършили /87год. хайде да се пребройм Дзержинците. ако има някой,на който моркова му е влял мисли като на мен да се обади.
DJIPSI

Мнениеот cz75bdpolice » 23 Фев 2009, 16:05

Не съм искал да засегна колеги,които са завършили СМУ-преди 25 години като дете живеехме в блока срещу това училище и съм гледал ,,милиционерите,, и съм се радвал .Исках да кажа на колегата който написа,че при оптимизацията трябвало да ,,оптимизират ,,тези,които са завършили цивилни училища,че не това е важно.Може някой да е завършил и Кеймбридж ама като не става чеп за зеле от него а тате го е наредил на служба и си крета до 100 години.Не трябва да се делим на завършили това или онова а на работещи и неработещи(щото навсякъде има такива дето само си клатят краката и се скатават)Поздрави на всички колеги,между другото Саво Шотлеков ни е полицейски командир на СПООР в Пазарджик,за другите ,,бойскаути,,чиито имена споменавате в темата не се сещам кои са,защото карах школа в Казанлък през 2001 г.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=zM_MEAijeu0
Аватар
cz75bdpolice

Мнениеот Pozitano » 23 Фев 2009, 16:06

OMOH написа:Понеже аз не съм от завършилите това училище искам да попитам завършилите го, знаят ли защо го закриха това училище през 1992г.и след като са против военните нищолози в МВР, какво толкова боготворят системата на обучение в СМУ и кадрите излезли от там, след като по принцип начина на уредба и обучение на кадрите на СМУ не се различаваше от тази на ССВУ/средно сержантско военно училище/?

Я сега приятелю кажи ....доволен ли си от отговора ми ;) откри ли разликите между ССВУ/средно сержантско военно училище/ и СМУ /средно милиционерско училище/.Ако имаш и други въпроси , с радост ще ти отговоря.
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот школник » 23 Фев 2009, 20:25

Четвърти батальон,Седма рота-Гюло фаса батальонен за малко,Влахов ЗКПЧ,Янков-садиста ротен,Генчо Куфара-старшина на рота,взводен Юруков.1982-1986г.

Седма рота на плацааааа!!!!!

:lol: :lol: :lol:
школник

Мнениеот куче » 23 Фев 2009, 20:51

[quote="cz75bdpolice"]Не съм искал да засегна колеги,които са завършили СМУ-преди 25 години като дете живеехме в блока срещу това училище и съм гледал ,,милиционерите,, и съм се радвал .

Трябва ти да си бил :roll: , два шамара ударих на едно хлапе което живееше срещу училището. Майтапя се cz75 :lol:
Трябва да си спомняш как кънтеше Пазарджик вечер когато пеехме химна.
куче

Мнениеот cz75bdpolice » 23 Фев 2009, 21:18

Помня,помня.Помня едни батковци в червени анцузи и с голи глави,които отвреме навреме прескачаха оградата и право в ранчетата отсреща :lol: обираха на бай Нано доматите и квото там имаше и обратно в Милиционерското,а после лапетата от квартала излизаха виновни :lol: Ти ял ли си от онези домати :lol: (и да си нема да те издавам)
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=zM_MEAijeu0
Аватар
cz75bdpolice

Мнениеот школник » 23 Фев 2009, 21:24

"Куче",като казваш за Химна,по наше време вечер го пееха само преди ваканция и то само школниците от четвърти курс имаха "право"да го пеят.Една вечер ние като новобранци го запяхме и като свърши химна старите ни подгониха да ни бият.
А в блока срещу училището живееше една девойка и всяко нейно появяване на терасата на апартамента предизвикваше викове от прозорците на спалния корпус.
школник

ПредишнаСледваща

Назад към Теми и преброявания по групи от МВР