ДАТА ЗА НОВ ПРОТЕСТ

Re: ДАТА ЗА НОВ ПРОТЕСТ

Мнениеот VENKO1979 » 15 Фев 2010, 17:44

Радвам се да прочета , че им е писнало на всички , но тези които пишат тук трябва да го казват на хората до тях всеки ден а не само да пишете тук и никой да не ви знае кои сте.Говорете и убеждавайте колегите за да не стане като при честването на едната година от пиенето на вода.Ако се изложим и сега и излезем 5 келеша нито УС нито изобщо СФСМВР не може да ни помогне , няма да има пари и ще си продължи по стария начин ръководенето на МВР.НЕКА СЕ ОБЕДИНИМ КАКТО НА 15.03 АЗ И АВТОБУСИТЕ СМЕ ГОТОВИ ЩЕ СЕ ВИДИМ ПАК У ШОПСКО.
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА
Венцислав Пешев Гпу-Варна
VENKO1979

Мнениеот vaninn » 15 Фев 2010, 17:51

Да вече много ама найстина много ми писна, само празни обещания на 20. 03 ще съм в София със семейството си и неможе нищо да ме спре ........... :lol:
vaninn

Мнениеот kvadrata » 15 Фев 2010, 19:39

Колеги нека протеста бъде на 13.03.2010г за да се включат и ССГДОБ
kvadrata

Мнениеот 4engeto » 15 Фев 2010, 19:48

Аз пак ще кажа, че нищо не пречи след датата на големият протест, когато и да е това, може да продължим да протестираме пред НС, непрекъснато дни на ред като присъстват колеги на ротационен принцип. Нека променим тактиката и да сме им трън в очите всеки ден, нека тогава се правят, че не ни виждат ! :oops:
Димитър Попов- РУ на МВР Гоце Делчев.
ПОЛИЦАИТЕ НЕ СМЕ УБИЙЦИ !
Аватар
4engeto

Мнениеот katana1977 » 15 Фев 2010, 20:04

Добра е идеята за щафетния протест.
Нека да видим колко хора можем да осигурим на ден и ще пробваме и по този начин.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот 4engeto » 15 Фев 2010, 20:27

Аз си мисля, че след големият протест, щафетата не е нужно да поддържат много хора, за това и 50 човека са достатъчни, важното е да присъстваме непрекъснато, това ще направи впечатление. Моята идея е там да се говори с обществеността те са нашият съюзник, необходимо е да обясним на разбираем език, че желаем промяната не само заради самите нас, защото буксуването на МВР означава буксуване на държавата. Важно е обществото да ни подкрепи, тогава то заедно с нас ако поиска промяна няма как да не успеем, разбира се това обаче е дълъг процес който изисква промяната и на мисленето на повече от колегите ни. Началото може да се постави там на щафетните протести, журналистите ще ни подкрепят колкато и да не се иска на властта. Ще им изваждаме очите всеки ден. ;)!
Аватар
4engeto

Мнениеот Димитров » 15 Фев 2010, 20:50

VENKO1979 написа:Радвам се да прочета , че им е писнало на всички , но тези които пишат тук трябва да го казват на хората до тях всеки ден а не само да пишете тук и никой да не ви знае кои сте.Говорете и убеждавайте колегите за да не стане като при честването на едната година от пиенето на вода.Ако се изложим и сега и излезем 5 келеша нито УС нито изобщо СФСМВР не може да ни помогне , няма да има пари и ще си продължи по стария начин ръководенето на МВР.НЕКА СЕ ОБЕДИНИМ КАКТО НА 15.03 АЗ И АВТОБУСИТЕ СМЕ ГОТОВИ ЩЕ СЕ ВИДИМ ПАК У ШОПСКО.

Венци мнотго си прав. Колеги обменяите идеи даваите такива, поддържаите колегите от УС на тях в момента име е адски трудно, да се борят със системата в този й вид. Преди една година нямахме УС, нямахме ФКК, нямахме и СФСМВР нямаше така добре координация между всички ни. Сег атрябва да сме още по-активни, още по-мотивирани този път нещата да получат сериозен отзвук и развой. Правя си изводи, като гледам как се стекоха нещата с И.Павлов и П.Димитров и си даваем ясна сметка, че 15.03.2009год. е било нащо погребение или по точно подготовката за такова. Правим протест, ефекта е потресаващо-впечатляващ, после поредица скандали....... отцепници......и край СФСМВР.....хората вече не вярват:" ...тези излязоха като Рашев" и т.нт.
Нека сега когато на МВР й липсва послушниците, като И.П./ че ме е срам дори името му да напиша/, които така умело ни сдържаха и манипулираха, да си направят по-добрасметка и да си помислят за ФАКТОРА СФСМВР! ;)! ;)! ;)!
Верният път е напред връщане няма. Ще "режат" главите ни......но ни сме 7000 членовев тази организация. УСПЕХ И СЕ ОГЛЕДАЙТЕ ПОГОВОРЕТЕ И РЕШЕТЕ ЗА БЛАГОТО НА ВСИЧКИ! СФСМВР Е СРЕДСТВО ЩИТ И КОПИЕ В НАШИТЕ РЪЦЕ. СЕГА СМЕ НЕЩО И ЗАВИСИ ОТ НАС НЕЩО. ЩЕ СЕ ВИДИМ В СОФИЯ.
Димитров

Мнениеот boris4 » 16 Фев 2010, 12:40

Колеги, хайде определете датата а не едни да предлагат 13 ти ,едни 27 ми.И нека има информация эа нея до всички дирекции,а не да се съберем 15 човека,че ще станем эа смях.
boris4

Мнениеот martomax » 17 Фев 2010, 09:38

Нека хората от управителния съвет да се срещнат, и да определят датата на протеста.И да спрем с коментарите за да няма объркване.Но наи добре обявяването на датата да е поне 20 дена преди протеста,за да се направи по добра организация по дружествата.Нека тази дата да се обяви и в отделна ТЕМА и същата да бъде заключена за да няма провокаций целещи провал на протеста.Това е моето мнение.
martomax

Мнениеот blueheat » 17 Фев 2010, 10:29

Останах с впечатлението, че датата за протеста е 20-ти март, т.е., че вече е определена. Моля, поправете ме ако греша. Мисля, че "щафетният" протест няма да има нужния ефект. Представете си отзвука в медиите: 50 недоволни 'ченгета' постояха за пореден път на чист въздух. От МВР щафетно изпращат представител да си поговорят. Не можете да отречете, че имам журналистически заложби. Когато и да е протеста аз ще бъда там. Всички свободни от изпълнение на служебните си задължения служители в МВР, колеги и колежки, бъдете и вие, за да защитим справедливите си искания.
blueheat

Мнениеот 4engeto » 17 Фев 2010, 21:26

blueheat написа:Останах с впечатлението, че датата за протеста е 20-ти март, т.е., че вече е определена. Моля, поправете ме ако греша. Мисля, че "щафетният" протест няма да има нужния ефект. Представете си отзвука в медиите: 50 недоволни 'ченгета' постояха за пореден път на чист въздух. От МВР щафетно изпращат представител да си поговорят. Не можете да отречете, че имам журналистически заложби. Когато и да е протеста аз ще бъда там. Всички свободни от изпълнение на служебните си задължения служители в МВР, колеги и колежки, бъдете и вие, за да защитим справедливите си искания.

Хм. Не съм съгласен с това, че няма да има нужният ефект, поради простата причина защото е по-добре от нищо ! Ще бъде различно и няма да е мимолетно забравено от всички, веднага след провеждането на голям протест. А най- изтърканият номер им е като ни засенчат с някое друго спретнато за целта събитие. Време е да извлечем поуки и изградим тактиката си според добития опит и няма начин да няма ефект ! А относно отзвука в медийте не се притеснявай, първият ден може да е така, вторият също а на следващият ще започнат да се замислят, че имаме нещо за казване ! Дори само един човек в България да се замисли пак е по-добре от нищо ! kl)
Аватар
4engeto

Мнениеот boris4 » 20 Фев 2010, 00:30

Предполагам,че няма да се получи,като на предишния протест,когато исканията ни бяха приети от ОХРАНАТА на Преэидентството..........и по всичко до тук личи,че там са си останали.Эатова уважаемият синдикат нека информира по-обстойно колегите,эа да не се иэлагаме пред нас,пред медиите,в последствие и пред обществото.Тоэи път ефект трябва да има.
boris4

Мнениеот dinamitkoff » 20 Фев 2010, 13:01

Редно е колеги да се съберем пред сградата на "6-ти септември". Предлагам и не само на 20-ти март, а така и на следващия ден кой колкото може толкова време да остане там. ТРЯБВА ВЕДНЪЖ да РАЗБЕРАТ онези "вътре" и политическото ръководство с "тлъстите портфейли", че ние изкарваме тяхните НАПЪЛНО НЕЗАСЛУЖЕНИ заплати !!! Стига "празни" думи и "популистки" обещания и пожелания на Ц.Ц. , П.Д., В.В и цялата "свита" от ...... "ТЪРТЕЙ"- СТИГА !
НЕКА ПРОТЕСТИРАМЕ със СПРАВЕДЛИВИТЕ НИ ИСКАНИЯ защото УТРЕ 21-ви ФЕВРУАРИ се навършват цифром 7 и словом СЕДЕМ МЕСЕЦА от ВЕЛИКИТЕ ОБЕЩАНИЯ на "кадровика" Ц.Ц - "ПОПУЛИСТ" и "НЕЧЕСТИВЕЦ " !
dinamitkoff

Мнениеот dinkovm » 20 Фев 2010, 15:41

Не съм сигурен, че е най-правилно определението за ЦЦ- "Търтей". За другите двама може на за него не е много обективно определението.
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот dinamitkoff » 20 Фев 2010, 18:48

Колега, не си ме разбрал правилно имах предвид "свитата" му от "мазни търтей", "слагачи" обитаващи сградата на ул."6-ти септември" още от преди 10-ти ноември 1989 г.! За Ц.Ц. знаем, че правенето на "всичко възможно" СЕДЕМ месеца са само ДУМИ, ДУМИ ... и пак празни думи - РЕЗУЛТАТА виж : СУЦ-а на колко месеца ще се заплаща вече /размера му също/ ?! .... икономики и популистки фрази - ДО ТУК ! Нека ме обори някой с факти !!! До сега нищо позитивно за НАС редовите служители не се е случило, защото сме меко казано "меки", а САМО и ЕДИНСТВЕНО ПРОТЕСТНИ ДЕЙСТВИЯ ще стрестнат "закоравялите" им мозъци. "Павлинчов-ци и ВълчоВучков-ци" ВЪН от МВР !!! Вече не сме онази "рая" покорна от милиционерското време - ТАКА ЛИ Е ?! ПРОТЕСТ на 20-ти март 2010 г., а и СЛЕД ТОВА до ПОСТИГАНЕ НА ИСКАНИЯТА НИ... ВЯРВАЙТЕ МИ САМО ТОВА Е ПЪТЯ... никакви "кредити" и компромиси- НИКАКВИ !!!
dinamitkoff

Мнениеот Sir Humphrey » 20 Фев 2010, 19:36

Вучков не е лош.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dinamitkoff » 20 Фев 2010, 19:44

Прав си колега по-характер е мил, тих и добър, "при-кляка" пред началството, "навежда се", но като ГО харесваш ВОДИ СИ ГО В КЪЩИ !!! Той ще се грижи за децата ти !!!!!!!!! .......... Такива като него отдавна трябваше да се клиенти на ПЕНСИОННОТО !
dinamitkoff

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност