ФИТНЕС МАНИЯ

ФИТНЕС МАНИЯ

Мнениеот belyata » 02 Апр 2010, 14:25

Отварям тази тема с цел да обменяме информация за хранителните добавки и програми за тренировки.Идеята ми е, че трябва да се спортува за здраве и е нужно човек да изглежда добре физически.Начина ни на живот, както и некачествените храни, с които се храним водят към едни от най-неприятните проблеми, като затлъстяване и други, които са свързани с обмяната на вещества в организма. Доказаната рецепта за справяне с тези проблеми е
спорт + здравословно и пълноценно хранене.

15 съвета за здравословно хранене
Хранителни добавки и вещества
Упражнения

Изображение
Аватар
belyata

Re: ФИТНЕС МАНИЯ

Мнениеот dakota_ » 02 Апр 2010, 14:50

Темата е много интересна и ще се включа в нея за да споделя аз какво правя да поддържам сравнително добра спортна форма...
На фитнес ходя 3 пъти в седмицата независимо от сезона...Единствените хранителни добавки които ползвам това са бурена мая и гейнър,както и пчелен мед ако може да се нарече хранителна добавка...
Всяка сутрин с изключение на зимните дни когато има дълбок сняг,бягам около 3-4 км,в началото когато започнах имах чувството,че ще пукна с течение на времето свикнах и за мен не представлява нищо сериозно да преодолявам тичайки 3-4 км,най-важното е удобните обувки и според сезона,тениска или горнище...Лицеви опори,коремни преси и във фитнеса предимно силови упражнения...Играя волейбол както с колегите пожарникари на тяхното игрище така и в зала,често се качвам и на ринга да се боксирам това ми остана още от СМУ, имам колега завършил спортното училище със специалност бокс и с удоволствие се боксирам с него и получавам безплатни уроци...
dakota_

Мнениеот belyata » 02 Апр 2010, 17:39

След отварянето на темата да споделя, как поддържам прилична спортна форма чрез тренировки.
Тренирам три пъти в седмицата с тази програма:

Първа тренировка:
Гърди
1. Вдигане на щанга от лег 4 x 10-8-6-4
2. Вдигане на щанга от полулег 4 x 10-8-6-4
3. Флайс с дъмбели от обратен наклон 4 x 8-10
Крака
4. Бедрено разгъване 4 x 8-10
Задна част на краката
5. Сгъване от лег 4 x 8-10

Втора тренировка:
Гръб
1. Гребане с едностранно натоварена щанга 4 х 10-8-6-4
2. Гребане с дъмбел от полунаклон и 4 х 8-10
3. Пулдаун отпред 4 х 8-10
Рамене
4. Изтласкване с дъмбели от седнало положение 4 х 8-10
5. Странично вдигане с дъмбели 4 x 8-10
6. Вертолет 4 x 8-10

Трета тренировка:
Трицепси
1. Изтласкване на щанга от лег /тесен хват/ 4 х 10-8-6-4
2. Френско разгъване с дъмбели /зад врата/ 4 х 8-10
3. Кик – бек с дъмбел 4 х 8-10
Бицепси
4. Сгъване на щанга от стоеж 4 x 8-10
5. Сгъване с дъмбели /чуково/ 4 x 8-10
6. Концетрично сгъване с дъмбели 4 х 8-10

След свършването на всяка тренировка 4 серии коремни преси до отказ с 20кг. диск върху гърдите.
След два месеца програмата се сменя с тази:

Първа тренировка:
Гърди
1. Вдигане на щанга от лег 4 x 10-8-6-4
2. Вдигане на щанга от полулег 4 x 10-8-6-4
3. Флайс с дъмбели 4 x 8-10
Крака
4. Бедрено разгъване 4 x 8-10
Задна част на краката
5. Сгъване от лег 4 x 8-10

Втора тренировка:
Гръб
1. Гребане с едностранно натоварена щанга 4 х 10-8-6-4
2. Гребане с дъмбел 4 х 8-10
3. Пулдаун отзад 4 х 8-10
Рамене
4. Изтласкване с щанга от стоеж 4 х 8-10
5. Напред /чуково/ вдигане с дъмбели 4 x 8-10
6. Вертолет 4 x 8-10

Трета тренировка:
Трицепси
1. Изтласкване на щанга от лег /тесен хват/ 4 х 10-8-6-4
2. Френско разгъване с дъмбели /зад врата/ 4 х 8-10
3. Пресдаун с лост на макара 4 х 8-10
Бицепси
4. Сгъване на щанга от стоеж 4 x 8-10
5. Концетрично сгъване с дъмбели 4 х 8-10
6. Скотово сгъване с щанга 4 х 8-10

След свършването на всяка тренировка 4 серии коремни преси до отказ с 20кг. диск върху гърдите.
От добавките използвам следните:

ИзображениеИзображение
Изображение Изображение
;)! Натурални мускули срещу химия
Аватар
belyata

Мнениеот cop » 03 Апр 2010, 14:50

Отлична тема!
И от мен една програмка за лицеви опори.
Предварително се извинявам, ако при превода, някъде съм допуснал неточност или грешка.
-100-тест.doc
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
cop

Мнениеот belyata » 04 Апр 2010, 09:00

dakota_ написа:Всяка сутрин с изключение на зимните дни когато има дълбок сняг,бягам около 3-4 км,в началото когато започнах имах чувството,че ще пукна с течение на времето свикнах и за мен не представлява нищо сериозно да преодолявам тичайки 3-4 км,най-важното е удобните обувки и според сезона,тениска или горнище...

Кардио тренировки като бягане, колоездене, плуване и др. ускоряват топенето на мазнините.Затова също отделям време след силова тренировка да тичам.При бягане използвам широк неопренов колан на проблемната зона /корема/ за да се получи сауна ефект.По този начин се горят изключително мастните наслагвания.Започвам с леко темпо и увеличавам докато не изпитам трудности с дишането, тогава намалявам скоростта, но продължавам да бягам със средно темпо докато пулса ми се нормализира.След това отново увеличавам темпото и така около 30-40 минути.Това което се свали с бягане повече не ти се качва, защото и сърцето и белите дробове и въобще цялото тяло стават по-силни и по-кръвоснабдени.С бягането се горят най-вече и калории.Всеки ден пия по един литър зелен чай с мед за да се ускори метаболизма.Кардио тренировките ще бъдат най-ефективни при спазване на ниско въглехидратна диета.
Разбира се по–лесен начин е този.Изображение
Аватар
belyata

Мнениеот Plovdiv » 04 Апр 2010, 20:12

Бих искал да попитам, какви протеини взимате и имате ли наблюдение върху произведените в BG и по конкретно тези на "Нутрим"?
Plovdiv

Мнениеот dakota_ » 04 Апр 2010, 20:52

Plovdiv написа:Бих искал да попитам, какви протеини взимате и имате ли наблюдение върху произведените в BG и по конкретно тези на "Нутрим"?

По мое скромно мнение е добре да не се занимаваш с химия,ако може с храната да си набавяш необходимите протеини е много по-разумно,все пак ходим на фитнес не за да ставаме професионални културисти или фитнес манияци...аз лично ходя за да поддържам една добра спортна форма и не бих започнал да взимам допълнително протеин под фоммата на добавки защото не желая да си натоварвам отганизма с такива неща,тук ще възникне и въпроса какво правим като спрем да взимаме допълнително протеини и как ще се запълни липсата му...
Имам голям син с който съм имал многократно спорове относно взимането на такива добавки,правил съм му проблеми когато съм виждал,че купува такива неща,не толкова за парите които аз му давам защото е студент,просто се притеснявам за здравето му...
dakota_

Мнениеот ggeenn » 04 Апр 2010, 21:05

dakota_ написа:
Plovdiv написа:Бих искал да попитам, какви протеини взимате и имате ли наблюдение върху произведените в BG и по конкретно тези на "Нутрим"?

По мое скромно мнение е добре да не се занимаваш с химия,ако може с храната да си набавяш необходимите протеини е много по-разумно,все пак ходим на фитнес не за да ставаме професионални културисти или фитнес манияци...аз лично ходя за да поддържам една добра спортна форма и не бих започнал да взимам допълнително протеин под фоммата на добавки защото не желая да си натоварвам отганизма с такива неща,тук ще възникне и въпроса какво правим като спрем да взимаме допълнително протеини и как ще се запълни липсата му...
Имам голям син с който съм имал многократно спорове относно взимането на такива добавки,правил съм му проблеми когато съм виждал,че купува такива неща,не толкова за парите които аз му давам защото е студент,просто се притеснявам за здравето му...

Началник,тук не си в стихията си и по-добре само питай не давай "акъл".
Аватар
ggeenn

Мнениеот dakota_ » 04 Апр 2010, 21:14

Абсолютен новобранец съм в областта на "фитнес манията",просто споделям това което правя за да поддържам сравнително добра спортна форма...За мен е късно да научава такива неща за хранителни добавки,по мое време нямаше такива и това не ни пречеше да спортуваме и да се чувстваме добре... сега ползват добавки и за вдигане на "самолета"...,просто това е една печеливша индустрия и всеки има избор дали да ползва добавки или просто да спортува без тях...
dakota_

Мнениеот NANIOX » 04 Апр 2010, 21:29

Да кажа и аз как подържам форма.Ами по цял ден тичам след кучетата :lol: .Да ви кажа освен тях друг фитнес не ми е нужен.Хранителни добавки не ползвам.Но пък ползвам предпазни средства като дрес костюми и ръкави......... ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот belyata » 04 Апр 2010, 22:21

Нищо не може да замени храната, а източници на протеин са месото, рибата, млякото, яйцата, сиренето, кашкавала, соята и суроватъчния протеин.Не употребявам протеин, защото той е за трупане на маса, а на мен лично ми е в повече.На Пловдивската фирма никога не съм използвал продуктите и не мога да споделя нищо за тях.
Аватар
belyata

Мнениеот Plovdiv » 07 Апр 2010, 10:15

Виждам, че има достатъчно колеги навътре в материята и бих искал да попитам. След тренировки изконсумирвам около 1/4 буркан мед (от тези по 1кг) с цел да заредя изразходваните въглехидрати. Не съм запознат с целия състав на меда и не съм сигуред дали няма да окаже вредно влияние толкова честата му употреба. Предполагам, че Dakota ще е може да даде професионален отговор по въпроса. Благодаря предварително!
Plovdiv

Мнениеот innocent » 07 Апр 2010, 17:55

Множко ми се вижда 250гр. мед. Според моето скромно мнение, по до-добре е един шоколад или две филии черен хляб и доза протеин след тренировка.
innocent

Мнениеот dakota_ » 07 Апр 2010, 19:29

Plovdiv написа:Виждам, че има достатъчно колеги навътре в материята и бих искал да попитам. След тренировки изконсумирвам около 1/4 буркан мед (от тези по 1кг) с цел да заредя изразходваните въглехидрати. Не съм запознат с целия състав на меда и не съм сигуред дали няма да окаже вредно влияние толкова честата му употреба. Предполагам, че Dakota ще е може да даде професионален отговор по въпроса. Благодаря предварително!

Не съм някакъв голям специалист,но понеже на мен ми се наложи преди време да ходя на диетолог за да може да ми направи правилната диета да не напълнявам ( ръст 189,108-110 кг) все пак навлизам в години и трябва да се спазват някой правила,там диетолога ми каза,че на ден пчелен мед не повече от около 1гр. на килограм тегло и се получава,че 1/4 от буркана е много като количество...
За шоколад пише колегата по-горе,аз също го обичам но диетолога ми го забрани,даже ми забрани да ползвам бяла захар,препоръча ми кафявата захар...
dakota_

Мнениеот лошия » 07 Апр 2010, 19:50

много болна тема!!!Не за друго ами това за жалост е единствения начин да се потдържам в форма,но 3 тренировки седмично по 5 лв. са ми 60лв. + 50 лв най-евриния протеин + 35 лв аминокиселини на biogame дотук 145лв. а протеина без креатин не се усвоява добре айде още 35 лв.!!!И като свърши заплатата .................Това е при условие че се старая да се храня поне 5 пъти на ден /защото тренировки без режимно хранене не става/!!!Ами то май пари за друго не остана!!!Ама няма как нали сме пазители на реда и закона трябва да се тренира иначе ставаш толуп униформата ти отеснява и после смешни снимки в пресата :D :D
За тези които искат да слабеят НЕ ПОДЦЕНЯВАЙТЕ режимното хранене!!!!може да си хапвате по много, лошо няма, но го правете режимно в определени часове!!!Който казва че с глад се слабее....... един голям от мен...отзад :D :D всичко опира да правилното хранене,а не правилното нехранене!!!
За тези които искат да качват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на всеки 3 часа ядене,спиш не спиш,на работа или не,минат ли три часа и ядеш!!!!!
В интернет има много добри калколатори за калории за всяка храна и грамаж!Който иска да си ги потърси има голяма полза от тях!
лошия

Мнениеот markov_mvr » 19 Апр 2010, 23:29

Колеги много хубава тема.Значи за тренирането,според мен всеки полицай трябва да се занимава с някакъв вид спорт,защото той поддържда духа възвишен.А това.че при фитнеса за по-голямата яст от хората,които не са генетично облагодетелствани,трупането на маса е трудоемко и скъпо начинание е вярно.Значи аз тренирам 3,4 пъти в седмицата,във фитнеса,като нямам кой знае какъв видим ефект,главно орелефяване и подчертване на мускули.Но за всичко си има обяснение,трябва качествена храна и добавки,а със заплатите ни е труднопостижимо.Аз си търся всякакви варианти да ям богата на протеин храна и искам да дам някои съвети на колегите,ако искат да копрат да пробват.Ако този режим,които предлагам се спазва няма как да не се качи маса.За качването на маса е важно да се следи колко калории приемаш като съм чел че за мускули трябва около 3000 че и нагоре калории дневно.Евтино набавяне на протеин и въглехидрати-в супермаркетите търсите соев протеин изолат-диетична храна-1 кг 10 лв,смесва се с прясно мляко пастьоризирано за да го изпиеш,глюкоза на прах-въглехидрат чист,варен ориз,спагети(последните 2 са въглехидрат)пилешко месо,шоколад.Еи тези продукти,които сам описал ако се въртят 7 дена в седмицата няма как да не се качи маса.Грубо за продуктите ще отидат към 140-50 лв но все пак се храниш.
Ще ми е интересно да споделите и вие как ядете и тренирате за маса.
markov_mvr

Мнениеот innocent » 22 Апр 2010, 10:17

В момента качвам маса и мога да ти кажа,че всичката ми заплата отива за ядене. Ям 6 пъти в деня. Най - вече ориз,картофи,спагети. Избягвам тестените продукти,пия протеин и тренирам с максимални тежести.Ефекта е, че за около 4 месеца качих от 96-97 кг. на 118.Лошото е,че качих малко повече в областа на шкембето k:)) . Тренирам 6 дни в седмицата, като всеки ден тренирам различна мускулна група.Доволен съм, за сега.
innocent

Следваща

Назад към Всякакви теми