Колко са висшистите категория Е

Re: колко са висшистите категория Е

Мнениеот rspab03 » 05 Сеп 2009, 14:28

Наборе,много яд има в постовете ти и със сигурност имаш право.
Но докато някой наш висш ръководител не набере смелост
да бие по един шут в гъза на "много ценните " за системата
бивши полковници и не ги изпрати в заслужен отдих тя ще си остане завинаги запушена.
И извода е,че конкурси за израстване в категория Г ще има на куково лято /специално за пожарната говоря,но почти същото важи и за другите служби в МВР/.
Ние желаем силно и работещо МВР ! Не само за нас, а за всички около нас !
Аватар
rspab03

Мнениеот Nabora » 09 Окт 2009, 18:23

Правеха ми въртели да кандидатствам в АМВР 12 г., сетне 4 за цивилен ВУЗ ( нищо че е технически), сетне по време на обучението ми в Техническият университет(нищо че имах разрешение) и от 5-6 години съм на магистралата -КАНДИДАТ, ама май не за кат.Г, а някой се пробват да ме вкарват в кат. МП (млад пенсионер) :lol: През това време разни батювци я карат по вода в кат. НП( нарастващи позиции ) ;)
Аватар
Nabora

Мнениеот Nabora » 09 Окт 2009, 20:03

Та драги ми, rspab03 с удоволствие ще се пенсионирам още утре, ако ми признаят на финала нещата за кат. Г. И това предполагам ще удовлетвори мнозина като мен( споко, все още не са много) :D Негативно настроените ще попиптат- е, на какво отгоре !? Ами на това, че съм обучил няколко човечета вече в кат. Г, че дори и кат.В ;)
Аватар
Nabora

Мнениеот kuka5 » 09 Окт 2009, 20:47

Ако ги питаш тия дето си ги обучил най-вероятно няма да си признаят.
Аватар
kuka5

Мнениеот animal » 08 Ное 2009, 18:17

Бакалавър по Икономика и магистър по Сигурност.Имам 5 години стаж.Каквото се изисква като образование горе-долу съм го направил.Остава да чакам.Успех на всички колеги.
Няма случай в историята някой да е бил силен и да е останал малък...
animal

Мнениеот stani » 08 Фев 2010, 17:21

в ГЗ-враца ставаш началник ако черпиш и си пиеш с началника за него това е ценза cr:) cr:)
stani

Мнениеот daniela_suzi » 28 Фев 2010, 11:10

stani написа:в ГЗ-враца ставаш началник ако черпиш и си пиеш с началника за него това е ценза cr:) cr:)

Здравейте!Току що се регистрирах и това беше темата,която започнах да разглеждам.Мисля,че малко се отклонявате от темата.Тук се говори за служители,кат.Е.Доколкото знам редовите спасители са такива/аз също съм такава-специалността ми е мед.фелдшер/.Командирите на групи са Д и нач. на отдел или Г-не съм сигурна.Ако наистина това са критериите при вас,жалко.Не казвам,че на другите места всичко е изрядно,но все още храня надежда сега като сме в системата на МВР да спре по места да действа принципа на някои началници-Службата,това съм аз.Все пак има закони,правилници и кодекси,които са над неизбитите комплекси и натягания на определени хора.Дано не съм прекалено наивна в изказванията си,но мисля,че така е правилно. ;) Сега малко по-отрано ще ви честитя Баба Марта и ще ви пожелая здраве и късмет. :P http://www.vbox7.com/play:1e0ef6ee
daniela_suzi

Мнениеот sveteca » 17 Сеп 2010, 08:47

Още един от вас.Преди 3г завърших Национална Сигурност-ама фаида няма
Аватар
sveteca

Мнениеот InfoInfo » 17 Сеп 2010, 09:47

Навремето преди 17 години когато постъпих началника на направлението майор Рангелов /мир на праха му/ ме взе за сержант. Имал ново виждане - трябвало да се започне като сержант и само, ако имаш качества да ставаш офицер. В службата ми се чудеха, но по-късно в сектора назначи още двама висшисти за сержанти и обяви същото и за тях. От други служби ни се чудеха защо сме се съгласили и даже разправяха, че май било забранено висшист да го назначат за сержант. След година и половина станах офицер, а на по-късен етап и другите двама колеги.
По-късно започнаха да постъпват и други колеги с висше образование, а понеже не се създаваха спънки голяма част от състава завърши висше. В момента в сектора някъде между една трета и една четвърт от служителите категории Д и Е са с висше образования, а една колежка е с две такива. От тях трима минаха в по-горна категория - един, който преди да дойде за сержант е бил офицер от армията, колежка, която стана дознател и наскоро колега спечели конкурс.
Истината е, че има много кадърни момчета с висше, но и такива дето за нищо не стават и не могат да изпълняват като трябва и задълженията си по категория Е.
Доста интересно беше и следването на някои. Никой не разбра кога учиха, кога се явяваха на изпити, но накрая бяха с диплома. Доста колеги учат и в момента. Аз също учих пак, но в Академията на МВР и се налагаше доста да отсъствам.
Разнообразието от специалности е голямо - педагогика, история, география, ... от университети също - Технически университет, АМВР, Киевски свободен, Благоевградски, Библиотекарски и т.н.
От горните колеги някои въобще нямат амбиции и само от ЛКД можеш да разбереш образователния му статус, други са наясно с възможностите си и си служат спокойно, а трети търсят непрекъснато начини за израстване, следят за конкурси и може би някои от тях ще имат успех.
Беше ми много странно, когато изведнъж напуснаха няколко офицери и трябваше временно задълженията им да се поемат от колеги категория Д. Поради историята с конкурсите се очакваше заместването да е продължително и изведнъж някои започнаха да се дърпат - тежко било, нямало гаранции, че после точно те ще заемат мястото и т.н. Дори някъде се стигна до там, че на ротационен принцип по график изпълняват задълженията на инспектора. Точно в тази ситуация се вижда най-добре кой е подходящ за инспектор и кой не. Нарочно не приемахме инспектори от други звена за да могат да израснат колегите от сектора.
Накрая дойде и развръзката. Във връзка с последната ситуация в МВР изпосъкратиха всички свободни инспекторски бройки, групите се окрупниха, спрените конкурси са отменени и надеждите на колегите за израстване останаха излъгани. d:)
InfoInfo

Мнениеот paolon » 23 Сеп 2010, 19:13

InfoInfo написа: Нарочно не приемахме инспектори от други звена за да могат да израснат колегите от сектора.
Накрая дойде и развръзката. Във връзка с последната ситуация в МВР изпосъкратиха всички свободни инспекторски бройки, групите се окрупниха, спрените конкурси са отменени и надеждите на колегите за израстване останаха излъгани.
Не е вярно това.На скоро дойде човек от друга служба и стана инспектор.Е, как ще израснат от сектора?
Аватар
paolon

Мнениеот InfoInfo » 23 Сеп 2010, 19:39

paolon написа: Не е вярно това.На скоро дойде човек от друга служба и стана инспектор.Е, как ще израснат от сектора?

Обикновено стоя зад думите си! Не говоря за отдела като цяло, а за сектор в отдела. Имаше няколко ваканции за инспектори. За едно от местата със специфични изисквания и нисък таван на длъжността нямаше кандидати и се наложи да се назначи човек, който беше инспектор от Видеонаблюдението. За останалите места, които бяха с таван на длъжността Началник група имаше много кандидати от сектора действащите служители кат. Д и Е. Имаше и желаещи - външни за отдела, включително и кат.В за които не беше проблем да се преназначат без конкурс, но не беше направено точно заради колегите отговарящи на изискванията, които бяха започнали от най-долното стъпало. Уви, така и не се случи прословутия конкурс.
InfoInfo

Мнениеот paolon » 23 Сеп 2010, 19:57

InfoInfo написа:Имал ново виждане - трябвало да се започне като сержант и само, ако имаш качества да ставаш офицер.
Какви качества трябва да имаш?Като бутнеш две овци с висока скорост и след това се оправдаеш,че колата е била паркирана и овците с висока скорост са пресекли платното и са се ударили в служебният автомобил.Като са нанесли щети.Счупен фар и изкривен калник.Този който е направил и написал това в докладна е станал офицер.Това ли са качества? :roll: :lol:
Аватар
paolon

Re: Колко са висшистите категория Е

Мнениеот wer » 27 Апр 2011, 20:18

Нямам силна ракия , :lol: завьршвам и втората магистратурка и беж :roll:
wer

Мнениеот velkov_1914 » 29 Апр 2011, 21:21

InfoInfo написа:Навремето преди 17 години когато постъпих началника на направлението майор Рангелов /мир на праха му/ ме взе за сержант. Имал ново виждане - трябвало да се започне като сержант и само, ако имаш качества да ставаш офицер. В службата ми се чудеха, но по-късно в сектора назначи още двама висшисти за сержанти и обяви същото и за тях. От други служби ни се чудеха защо сме се съгласили и даже разправяха, че май било забранено висшист да го назначат за сержант. от специалности е голямо - педагогика, история, география, ... от университети също - Технически университет, АМВР, Киевски свободен, Благоевградски, Библиотекарски и т.н.

Е "Сержанти" няма отдавна, но съм съгласен с м-р. Рангелов(както и Маойри де :lol: ), явно умен човек! В САЩ се започва именно от там. Униформен полицай ООР! Май станаха много Началници, Дедективи и Помощник еди какво си, оредяваме на улицата.
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот thanatos » 12 Окт 2011, 18:21

Малко да раздвижим темата, а ?
Интересно ми е, от 29 Май 2009, 23:55 h, има ли кариерно развитие на колегите, писали тогава ? :oops:
thanatos

Мнениеот sveteca » 22 Окт 2011, 21:05

thanatos написа:Малко да раздвижим темата, а ?
Интересно ми е, от 29 Май 2009, 23:55 h, има ли кариерно развитие на колегите, писали тогава ? :oops:

От категория Е минах в категория Д,ако това е некакво развитие-а в смяната ми вече сме 4 вишисти а началник смяната ни е кат;Г сьс средно.Ама тои е заварено положение.Смях
Аватар
sveteca

Мнениеот dakota_ » 22 Окт 2011, 21:38

Няма нищо смешно,това е нещо нормално да израстваш в категория една след друга!Не намирам никаква разлика между служители кат.Д и кат.Г...Няма нищо лошо и Н-ка на смяната да е служител кат.Г със средно образование,ако ще и да не е заварено положение,изобщо според мен за някои длъжности от кат.Г не е нужно висше образование,както съм казвал много пъти важно е да познава службата и да си върши работа.Относно кариерното израстване в МВР във връзка със завършено висше образование,само завършилите АМВР имат право да претендират...останалите спокойно могат да работят по завършените и придобити специалности от ВУЗ и извън системата на МВР...Няма как завършили агроинженерство,зооинженерство или библиотекарство да имат претенции за израстване в категория,защото тези дипломи не помагат за нищо в работа на МВР!
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Теми и преброявания по групи от МВР