Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Re: Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Мнениеот малкия » 27 Сеп 2010, 22:04

Аз бих го казал малко по-кратко.

Нито желая да съм част от стадо, нито имам мераци да бъда било чобанин, било вълк. Ако членуващите в СФСМВР започнат да разглеждат Федерацията като стадо, а членовете на ръководните органи - като чобани, вероятно ще я напусна.

Ако пък на някой полицай му е нужно стадо, да си бере дертовете и да си го търси другаде. Не е мой проблем къде...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот малкия » 27 Сеп 2010, 22:07

STO92 написа:
малкия написа:
........................................Между другото, ти членуваш ли още в СФСМВР?

Не г-н Председател на УС на СФСМВР не членувам в СФСМВР по съвсем официален ред, но мисля, че мога да изразявам мнението си с което никой не задължавам или ако пък не мога ще помоля админа да ми изтрие буквите. ;)

Между другото, докато още членувах в СФСМВР, Ви помолих за помощ за която ми писахте, че ще направите, но .................... тъй де вече не съм член , извинете !!! ;)

А, няма нужда от извинения, просто попитах. Тъй де, докато все още беше член аз пък имах някои въпроси към теб, на които ти така и не отговори, но нейсе, да сме живи и здрави...

А мнението си, разбира се, можеш да изразяваш - аз просто обърнах внимание върху леката хипербола "70%" и също изразих мнението си.
малкия

Мнениеот The Godfather » 27 Сеп 2010, 22:17

Първо под стадо не съм имал предвид УС на СФСМВР, прекалено сте малко, за да сте стадо. Нямал съм предвид и членовете на СФСМВР, а служителите на МВР. Мисля, че процента нечленуващи в СФСМВР е повече от членовете, пък излизате по интервюта от името на служителите на МВР, не от членовете на СФСМВР...., но това е друга тема , която изтриха от форума. Третото, което си посочил е, че водите хората, които са ви избрали, пък уж сами решаваха и се справяха.......изобщо що не издадеш сборник с мисли и разсъждения и да го раздавате на членовете си да го учат, като Корана. Това което започна с "Времето е в нас, и ние сме във времето то нас обръща и ние него обръщаме" МНОГО ДОБРО, само че да беше написал, че е мисъл на Левски или се отъждествяваш с него? Един ден ще отговаряте пред хората, които сте заблуждавали! Не знам дали помниш прадядо си, но помни ТОВА!
Аватар
The Godfather

Мнениеот малкия » 27 Сеп 2010, 22:22

Това, за разлика от предишния въпрос, явно не е адресирано към мен, но да попитам нещо.
Би ли посочил кога и къде сме излизали от името на всички служители в МВР? Да оставим другото, но в МВР има още три синдиката. И от името на техните членове ли сме излизали някъде?
малкия

Мнениеот cecimihailov » 27 Сеп 2010, 22:39

Валентин Попов и Галентин , защо хабите време преди всичко да водите безсмислени спорове , които имат видно за цел да ви провокират.
Нищо в този живот не е случайно!
И вие не сте случаино тук и сега.
Първите пишат история , останалите са за статистиката.
"Да загубиш битката не означава , че си загубил войната"
Който е поел този път , който вярва в каузата , а в случая кауза съвсем не е пресилено казано ще го върви поне докато има сили.Живота не започва , няма и да свърши с никой от нас.Ще дойдат други , ще продължат.Това което правите "все е нещо , все е крачка напред"

"Социалната слабост ни люшка
не от днес, не от вчера дори.
От рождение тя ни е дружка.
под ръка все със нея вървим.

Но сме живи, на пук на съдбата.
Оцеляхме в най страшния мрак.
Кой можа, си запази душата,
който не – Бог е мъдър и благ!

Та, и в днешния хаос е трудно.
Безпарични живеем и днес.
И макар да напредваме мудно,
все е нещо. Все е крачка напред."
Из стихотворение на Румен Ченков
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот The Godfather » 27 Сеп 2010, 22:59

малкия написа:Това, за разлика от предишния въпрос, явно не е адресирано към мен, но да попитам нещо.
Би ли посочил кога и къде сме излизали от името на всички служители в МВР? Да оставим другото, но в МВР има още три синдиката. И от името на техните членове ли сме излизали някъде?

Ами ето в "Сеизмограф" на схемата в малката елипса по средата, какво пише:"Служители на МВР". Грозев каза, че НИЕ, нямаме тонер, хартия, консумативи "Нямаме НИЩО". Не знам за ВАС, ама НИЕ имаме. И тонер имаме, и хартия имаме и гориво имаме, е вярно не е като преди ограничаваме разходите, но имаме. Значи какво имаме-НАЧАЛНИК имаме. Обърнете внимание на кадровите назначения на ръководни постове по места. Компетентността на назначените служители. Вместо да "плачем", че системата е толкова задръстена от хартия и бумащина, ВИЕ искате да я имате, за да пишете. Вместо да изкараме данни пред обществото, колко служби никому ненужни харчат гориво за какви ли не "воаяжи" из страната............ Колко служители има назначени по дирекциите на длъжности, като "бояджия", "дърводелец". Документооборота в дадено деловодство в което има три служителки и този, в което има назначена една служителка, често се оказва по-малък. Писва вече, едно и също ХАРТИЯ, ТОНЕР, УНИФОРМИ. Ами ремонтните работилници......Сядал ли е някои да сметне колко средства отиват за поддръжката им и заплати на служителите и каква е ефективността им. За промяната на тези неща не трябват пари. Трябват конкретни предложения, направени от хора, които знаят как работи "СИСТЕМАТА" и какво да искат. Няма пари за тонер и хартия, и какво от това, ще протестираме? Хубаво протестирайте, ще дадат по един пакет хартия на човек и какво от това? Предложете как да се харчат ефективно НАЛИЧНИТЕ пари, на да ви дават още........Никой няма да ви даде! Да смените министъра на вътрешните работи с протести? Това успех ли е? Новия ще ви даде ли пари? Или по скоро ще направите услуга на опозиционна партия? ............. Да не би това да искате?
УСПЕХ! и Със ЗДРАВЕ!
Аватар
The Godfather

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 23:10

The Godfather написа:
малкия написа:Това, за разлика от предишния въпрос, явно не е адресирано към мен, но да попитам нещо.

Ами ето в "Сеизмограф" на схемата в малката елипса по средата, какво пише:"Служители на МВР". Грозев каза, че НИЕ, нямаме тонер, хартия, консумативи "Нямаме НИЩО". Не знам за ВАС, ама НИЕ имаме. И тонер имаме, и хартия имаме и гориво имаме, е вярно не е като преди ограничаваме разходите, но имаме. Значи какво имаме-НАЧАЛНИК имаме. Обърнете внимание на кадровите назначения на ръководни постове по места. Компетентността на назначените служители. Вместо да "плачем", че системата е толкова задръстена от хартия и бумащина, ВИЕ искате да я имате, за да пишете. Вместо да изкараме данни пред обществото, колко служби никому ненужни харчат гориво за какви ли не "воаяжи" из страната............ Колко служители има назначени по дирекциите на длъжности, като "бояджия", "дърводелец". Документооборота в дадено деловодство в което има три служителки и този, в което има назначена една служителка, често се оказва по-малък. Писва вече, едно и също ХАРТИЯ, ТОНЕР, УНИФОРМИ. Ами ремонтните работилници......Сядал ли е някои да сметне колко средства отиват за поддръжката им и заплати на служителите и каква е ефективността им. За промяната на тези неща не трябват пари. Трябват конкретни предложения, направени от хора, които знаят как работи "СИСТЕМАТА" и какво да искат. Няма пари за тонер и хартия, и какво от това, ще протестираме? Хубаво протестирайте, ще дадат по един пакет хартия на човек и какво от това? Предложете как да се харчат ефективно НАЛИЧНИТЕ пари, на да ви дават още........Никой няма да ви даде! Да смените министъра на вътрешните работи с протести? Това успех ли е? Новия ще ви даде ли пари? Или по скоро ще направите услуга на опозиционна партия? ............. Да не би това да искате?
УСПЕХ! и Със ЗДРАВЕ!

Много здраве и на теб! Не знаех, че има някой, който не знае мисълта на Левски за времето, че да се налага да го цитирам.
Освен това си голям многознайко. Може сборник с ТВОИ мисли да издадем, ето даже сам можеш - нали си имаш хартия и тонер.
По-добре вземи прочети какво сме казвали и писали, преди да коментираш глуповато. И това може да си го запишеш в книгата - !Цитат! "Да ни пази Бог от критикари като туй магаре!" :lol:
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот The Godfather » 27 Сеп 2010, 23:20

По-добре вземи прочети какво сме казвали и писали, преди да коментираш глуповато.

Делата,...........делата....... Приказките ви са ясни! Че съм оглупял е вярно, все пак не съм на 5 години служба в МВР, повечко минаха.....За това пък вие Умните, водейки нас Глупавите..............Към светло бъдеще!
Аватар
The Godfather

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 23:45

Пак спам както винаги...
Малко е подтискащо да знаеш, че някои хора даже и за негативен пиар нямат сили... cr:)
И после "уважавай опонента си"! Ами то няма такъв, само шум някакъв по трасето.
Давайте по темата, стига сте затрупвали форума с талаш.
Ама явно пак напипахме болно място, щом обичайните празнодумци взеха да словоблудстват. :twisted:
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот cecimihailov » 28 Сеп 2010, 00:24

The Godfather написа:
По-добре вземи прочети какво сме казвали и писали, преди да коментираш глуповато.

Делата,...........делата....... Приказките ви са ясни! Че съм оглупял е вярно, все пак не съм на 5 години служба в МВР, повечко минаха.....За това пък вие Умните, водейки нас Глупавите..............Към светло бъдеще!

"Делата , делата" със The Godfather нещо не ми се връзва , ама е друга тема.Това за "умните" и "водейки" какво общо има с Галентин и СФСМВР , без да му двокатствам ми се ще да попитам.Те едни други хора строиха "светло бъдеще" ,комунизъмъ!,същите хора ни набиваха в главата и ни водеха към НАТО и ЕС ,сега пак те ни мислят "доброто" и ще ни изведат от кризата , ако има какво и кой .
Е , аз нямам нищо лично към тях , ама нека си починат малко.Айде да оставят да видим и по младите как ще се справят.Ама под по-младите не разбирам същевременно техните деца и внуци.Пак без да имам нищо лично.Само , че когато в един средноголям град за офицерски места кандидатстват синовете на четирима началници на служби смърди та се не трае.

Дискусията!Коя дискусия ? Започвала ли е такава ? Тези съвети които даваш , по- скоро предложения за повдигане на въпроси пред кого да се изложат.В 20 минути в Сеизмограф? И след Родина какво , нещо някой да отрази.А тези съъъъветниците , дали предадоха нещата обективно или по начин да не ядосат господата , че имат нужда от спокойствие за да работят.
Ми някой да каже две думи , ясно конкретно.СФСМВР , както и останалите организации не дават пенсии , не ги определят ,категории , щатове и т.н.Айде помогнете малко на онези които и толкова правят , ама не става нали сме българи , нали милиционерщината е жива , нали 20 години са малко да разберем ,че " докато има телета ,ще има и касапи".
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот малкия » 28 Сеп 2010, 00:38

The Godfather написа:

И моят стаж не е 5 години. Ако е за оглупяване, аз също взех да оглупявам. Дотук - добре.
Само че преди малко писах, че нямам намерение да те водя където и да е. Предпочитам да стигнем донякъде заедно.
Едно обаче не ми стана ясно. Първо питаш къде ти е чобанина, дето трябвало да те води, после пък иронизираш май на тема кой кого води. Ха вземи някакво решение, а?

И за да приключа темата за стадото и водачеството, ще цитирам един от класиците (няма да споменавам името, ако ти е интересно, намери си го сам):

"Може би. Стада съм виждал много,
Ала все магарета ги водят."

Та тъй. Ако са ти ясни приказките и искаш да си говорим за дела - хубаво. Идвай, кажи какво да направим и как да го направим. Но, ако обичаш, спри да се изкарваш овца или да изкарваш мен магаре - така просто няма да се разберем. Защото твоите приказки тук също са повече или по-малко ясни. А делата?
малкия

Мнениеот mi60 » 28 Сеп 2010, 07:34

Та да кажа !
В СФСМВР никога не е имало за цел да сваля или да издига когото и да е било,дали министър,дали депутат,дали кмет, или областен управител,началник и т.н
От самото си създаване та до ден днешен,СФСМВР постоянно показва и се стреми да помогне на чиновниците в МВР,как да се справят с проблемите,които затрупват министерството.
Това,че до сега няма чуваемост от тези чиновници, на предложенията,които са дадени от организацията,показва,че няма воля за диалог,реформив МВР.
Пак казвам, докато има "НИЕ"-"ВИЕ",нищо няма да постигнем. пример:"годфатер" ,ние си имаме хартия и тонер, ако вие си нямате,имаме си и бензин" и т.н и т.н
Относно изказванията на Галентин Грозев,Валентин Попов или други членове на Федерацията,ще кажа ,че тези хора говорят това,което е одобрено от колективния орган,тоест от УС,/в този орган имам честта да бъда и аз/,които е провел преди това разговори със други членове,които имат необходимите познания в дадената област.Затова,казаното от колегите винаги е стойностно.
Ако приемем хипотезата,че СФСМВР има членска маса от 8000члена, а числеността на МВР е 56000 служителя,то мисля,че се получава,че всеки седми служител е член на СФСМВР, и забележете, никъде не се търсят само и единствено привилегии за членове на СФСМВР във професионално отношение,а се търсят за всички! Даже, мога да кажа,че много хора от МВР казват след дискусията в "Родина" и "Сейзмограф"-"Браво на наште, аре да се вдигаме" и т.н
това го казвам за информация на всички,които си мислят,провокират и нагнетяват отрицателно отношение както към СФСМВР,така и към нейните членове.
Благодаря за вниманието!
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот Димитров » 28 Сеп 2010, 20:09

The Godfather написа:

УСПЕХ! и Със ЗДРАВЕ!

Ти се единствения който не се оплаква с малки изключения, разбира се. Къде служиш? Къде има такива благинки дето зависят само от началника ти. Дали не го прави на добра воля или с лични познанства и възможности?! Това за спонсорите сме го чували. Синдиката е средство, начин , оръжие и политика с който можеш и си длъжен да поискаш своето, това котео ти се полага и което ти дължи държавата като на ДЪРЖАВЕН СЛУЖИТЕЛ........като не ти го дадът.......искаш вече по друг начин.......това време май е дошло. Стига сме били ние тия, дето трябва да проявяваме разбиране и търпение. Децата ми тези думи не ги ядът и не ги топлят.
Не си разбрал, че това което се иска не само материално, а оснвонот е законови промени и ясна реформа в МВР. Ти от това което ти предлага министерството като решения на тези въпроси разбра ли го? Разбрали какава е политикат им на реформа и стратегия в МВР и изобщо в сектора сигурност в тази държава. Щото да сменяш пагоните със старите конфигурации на лентичките не вертикална, ами хоризонтална не е реформа, не е подобряване качестовото на униформите.!!! Само маршал Жуков може да им завиди на пагоните :lol: Да издават служебните карти пишейки стари и отпаднали членове от ЗМВР също не е добре свършена работа! Да дават 6 хил лева на ОДМВР в обласетн и курортен град, за текущи ремонти и поддръжки на наличната техника, за годината , също не зависи от началника ти, нито от директора. Пак ще те попитам ти къде живееш и къде служиш?! Ти си само за политик......я насочи силите си в друга насока и сфера :geek: ! Тебе видяхме ли те, чехме ли те някъде да защитиш не колегите си не служителите от МВР, а себе си на висок глас така, че да те чуем и знаем всички или си печатиш мислите и речите във форума.
Димитров

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2010, 20:15

The Godfather написа:................Ами ето в "Сеизмограф" на схемата в малката елипса по средата, какво пише:"Служители на МВР". Грозев каза, че НИЕ, нямаме тонер, хартия, консумативи "Нямаме НИЩО". Не знам за ВАС, ама НИЕ имаме. И тонер имаме, и хартия имаме и гориво имаме, е вярно не е като преди ограничаваме разходите, но имаме................

:lol: :lol: Моля не пишете лъжи! Благодаря! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lord

Мнениеот ntvladimirov » 28 Сеп 2010, 20:25

Lord написа:
The Godfather написа:................Ами ето в "Сеизмограф" на схемата в малката елипса по средата, какво пише:"Служители на МВР". Грозев каза, че НИЕ, нямаме тонер, хартия, консумативи "Нямаме НИЩО". Не знам за ВАС, ама НИЕ имаме. И тонер имаме, и хартия имаме и гориво имаме, е вярно не е като преди ограничаваме разходите, но имаме................

:lol: :lol: Моля не пишете лъжи! Благодаря! :lol: :lol: :lol:

Не разбирам защо мислите че колегата лъже. И при нас има такива консумативи.Никои никога не е носил от в къщи просто е имало и има.Гориво също имаме. Изглежда това е на местна основа.Зависи от това колко е кадърен прекият ръководител и как управлява средствата които са му предоставени от Държавата.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2010, 20:35

ntvladimirov написа:..........Не разбирам защо мислите че колегата лъже. И при нас има такива консумативи.Никои никога не е носил от в къщи просто е имало и има.Гориво също имаме. Изглежда това е на местна основа.Зависи от това колко е кадърен прекият ръководител и как управлява средствата които са му предоставени от Държавата.

Колега, ако кажа, че съм удивен - би било невярно, аз просто онемявам! Но щом го твърдите - не бих Ви упрекнал в лъжа.

П.П. Само да допълня, ако твърдението Ви е вярно, то явно имаме държави в държавата, но последната роля и принос за това е на преките и непосредствени ръководители, а още по-малко на директорите, това е сигурно!
Аватар
Lord

Мнениеот pravo_09 » 28 Сеп 2010, 20:43

В ОД НА МВР ВАРНА със заповед на директора от преди 5 месеца спряха да предоставят консумативи като хартия, тонер, лепило и др. Нашият домакин като отишъл до домакина на дирекцията и онзи му казал, че вече за всики консумативи трябва да търси спонсори. :!:
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност