В какъв протест ще участваш?

В какъв протест ще участваш?

Масов протест в почивен ден в София и връчване на писма и декларации
53
15%
Предупредителна стачка
36
10%
Протест чрез едновременно включване на сирените
24
7%
Палатков лагер и ежедневен протест пред МВР, МС, НС и други институции
27
8%
Символична стачка
17
5%
Ефективна стачка
77
22%
Блокиране на ГКПП и пътни артерии
19
5%
Ще си прибера личната техника и няма да водя служебни разговори от личния ми телефон
30
9%
Ще работя колкото мога, докато държавата осигури дейността ми както трябва
25
7%
Ще откажа да изпълнявам задължения извън длъжностната ми характеристика
29
8%
Няма да участвам, но подкрепям протестите
7
2%
Няма да участвам и не одобрявам протести
7
2%

Общо гласове : 351

Re: В какъв протест ще участваш?

Мнениеот kuka5 » 18 Окт 2010, 18:01

лошия написа:Г-н Грозев май малко сте се по изхфърлили с това решение в протолок 25!!!!Как я мислите тая ние от провинцията всяка седмица да пътуваме до София????Пари от къде???Ами дежурствата как да се освободим всяка неделя????Нещо не сте го дообмислили???Не можеше ли да се събираме пред ОД-тата в големите градове???Не мислите ли че ще има повече хора!!!!!

Не е всяка седмица, прочети пак.
Аватар
kuka5

Мнениеот kkarakashev » 18 Окт 2010, 18:39

Това всяка неделя протест ми звучи като - "ще ям понеделник, сряда и петък, през другото време глад"
Ц.Ц. роптае само срещу СФС МВР. Само този синдикат ли е в МВР или другите преклонихте глави ????????????????????????? Ами НПС, ами "Огнеборец"
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот коприва » 18 Окт 2010, 19:45

КОЛЕГИ И ПРИЯТЕЛИ!

ДВЕ ГОДИНИ ЧАКАМЕ И ОТЛАГАМЕ!
НИКОЙ ОСВЕН НАС НЕ МОЖЕ ДА РЕШИ ПРОБЛЕМИТЕ НИ!
ИЗХОДЪТ Е ЕДИН - ВСИЧКИ ДА СЕ ИЗПРАВИМ И ДА СЕ ПРЕБОРИМ ЗА ПРАВАТА НИ!
ЕЛАТЕ НА 24.10.2010Г. В 12:00Ч. В ГРАДИНКАТА ДО МВР ДА ПРОДЪЛЖИМ ПРОТЕСТА ЗАЕДНО!
ГЛАСЪТ НИ СЕ ЧУВА В ЕВРОПА, ВРЕМЕ Е ДА ГО ЧУЯТ И В МВР!

УС НА СФСМВР

Старата песен ,ама от нови певци !!! Че то и при предния управителен съвет, събирането беше пред МВР,а пушенето и пиенето на вода беше пред Дирекциите !!! Инициирайте нещо ново,нали искахте да сте в ръководството !!! Колегите и техните семейства Ви гледат и Ви се чудят докога си мислите , че инерцията от 2008 г. и началото на 2009 г. ще успеете да я съхраните !!! Ако Галентин ,когото много уважавам,си е заложил главата ,то останалите стоите ,,на ветрило"-по колоездачен език !!!
Аватар
коприва

Мнениеот mashina4 » 18 Окт 2010, 19:52

Пак неделя,пак пред празни кабинети и пак няма да има кой да ни чуе.Това упражнение вече го правихме няколко пъти,време е за нещо ново и ефективно.
Аватар
mashina4

Мнениеот kuka5 » 18 Окт 2010, 20:03

Само критици се забелязват, но никой не казва КАК да станат ефективни нещата, кажете бре хора, стига критикувате, аман се каза. Манталитет, манталитет.
Аватар
kuka5

Мнениеот kkarakashev » 18 Окт 2010, 20:15

Който е на смяна - да си гледа задълженията, който не е наряд - ПРЕД ОД МВР Не всеки може да иде до София, но ВСЕКИ може да иде до ОД МВР на града си! Няма неделя, няма понеделник, всеки ден докато не ви чуят. Ама и за това няма да се съберете :( :( е това е трагичното.
п.п. Филма "300" може да ви покаже, а историята да докаже какво прави и на какво е способно ЕДИНСТВОТО
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот хектор » 18 Окт 2010, 20:22

Крайно време е за ефективни действия. Аз ще участвам ефективно , винаги съм бил на протестите и ще продължа да бъда.Но се съмнявам, че всички ще устояват позициите си които са заели за протестите.Защо се съмнявам ? ами заради получената информация ,че лекето Емил Рашев - президент на НПС не подкрепя тези действия ,а атакува колегите от ПСД да не протестират на 07.11.2010г. тъй като било празника на МВР и ТРЯБВА ДА ПРАЗНУВА 20 ГОДИШНИНАТА НА НПС.На този празник е поканил гости от министерството - лично Павлин Димитров - с който Рашев се гордее че е близък приятел , гости от Еврокоп, СЕСП и др. На подлогата Рашев не му харесва да се излага пред чужденците със полицейски протести. Отново ядене и пиене на корем това е НПС. Ръководството на НПС не ги интересува положението на полицаите,изглежда нямат мнение по въпросите и не са солидарни със започнатите действия на СФСМВР. Трябва да сме единни и смели в начинанията си, за да не бъдем пречупени.
хектор

Мнениеот madcop » 18 Окт 2010, 20:30

Рашев е труп, през който отдавна трябваше да сме минали, а ПП е следващия. Важното сега е да се съвземем ние и заедно да превърнем позицията си в стена, непреодолима за Рашевци, Димитровци Павловци и Цветановци!!!
Истината приятели е че момента на битката идва, сега или никога. Или ще постигнем победа, тоест ще накараме ръководството ни най-накрая да се съобразява истински с нас, или ще ни смачкат като гниди. Лично аз продължавам да вярвам че не сме подлизурковци и агнета за заколение, но все пак нека всеки в този форум в близките дни си направи морална равносметка какъв иска да е от тук нататък, свободен духом или роб...............................................

За едните пътя е към площадите на България със знаме в ръка, а за другите остава топлината на завивката у дома до печката и живот от ракиено време до ракиено време... избираме сами

П.С. попринцип нямам против ракийката, стига да е с мезе и добра компания ;)
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот коприва » 18 Окт 2010, 21:02

ДокладвайОтговори с цитатRe: В какъв протест ще участваш?
от kuka5 » преди 37 минути

Само критици се забелязват, но никой не казва КАК да станат ефективни нещата, кажете бре хора, стига критикувате, аман се каза. Манталитет, манталитет.

Първо kuka5 ,не смесвай критиката с констатацията ,защото знам ,че си умен човек !!! И второ ще си позволя един съвет ,които не е задължително да го приемате! ,,Бачка" е ИНСТИТУЦИЯ за обикновенния полицай !!! От тук започна всичко и затова членове и нечленове са постоянно тука и четат и после коментират по ОДП-тата !!! Ако УС на СФС и КК влизат по-често тука ,вземат отношение,отговарят на въпроси ,пак ще се върне вярата на хората ,че не сте се скрили и че още има ръководство !!! Вие сте около 20 човека,това са 20 посещения в БАЧКА-та!!! А какво е сега ,жалка картина!!! По един двама влизат ,чешат си езиците за глупости и хората започнаха да не я имат на сериозно ,,БАЧКА"-та! Преди имаше знакови имена тука ,без които не минаваше вечер без посещения ! Хората ги четяха и коментираха и имаше живец! Сега е направо .............!!!
Общо на линия са 38 потребители :: 12 регистрирани3 скрити и 23 гости Видяхте ли ,това стана само за 10 мин !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :idea: :idea: :idea:
Последна промяна коприва на 18 Окт 2010, 21:08, променена общо 1 път
Аватар
коприва

Мнениеот ШУМКАРА » 18 Окт 2010, 21:06

Не трябва да се делим а всички колеги желаещи някаква промяна в собствения си социален статус да подкрепят исканията на СФСМВР . Рашев като иска да си празнува той и без това го прави 20 години на гърба на българския полицай. kl)
СФСМВР!-"Това е невъзможно-казала причината.Това е безразсъдство-отбелязъл опитът.Това е безполезно-отсякла гордостта.Опитай....-прошепнала мечтата!!!"
Аватар
ШУМКАРА

Мнениеот kuka5 » 18 Окт 2010, 21:09

коприва написа:ДокладвайОтговори с цитатRe: В какъв протест ще участваш?
от kuka5 » преди 37 минути

Първо kuka5 ,не смесвай критиката с констатацията ,защото знам ,че си умен човек !!! И второ ще си позволя един съвет ,които не е задължително да го приемате! ,,Бачка" е ИНСТИТУЦИЯ за обикновенния полицай !!! От тук започна всичко и затова членове и нечленове са постоянно тука и четат и после коментират по ОДП-тата !!! Ако УС на СФС и КК влизат по-често тука ,вземат отношение,отговарят на въпроси ,пак ще се върне вярата на хората ,че не сте се скрили и че още има ръководство !!! Вие сте около 20 човека,това са 20 посещения в БАЧКА-та!!! А какво е сега ,жалка картина!!! По един двама влизат ,чешат си езиците за глупости и хората започнаха да не я имат на сериозно ,,БАЧКА"-та! Преди имаше знакови имена тука ,без които не минаваше вечер без посещения ! Хората ги четяха и коментираха и имаше живец! Сега е направо .............!!!

Съгласен съм с теб и по никакъв начин не те упреквам, а мисля че сега не е момента за критики, а за градивни и разумни предложения, за тебе също знам , че си умен човек и знам, че имаш идеи, така че......
Аватар
kuka5

Мнениеот ivan_petkov2 » 18 Окт 2010, 21:42

След последните новини стана ясно в какви условия се трудят служителите на реда и мисля че е редно да се обърне внимание на това. Все пак искаме да си вършат качественно работата.
ivan_petkov2

Мнениеот RAGNAROG » 21 Окт 2010, 09:57

Не е важно в какъв протест ще участвуваш, важното е за какво ПРОТЕСТИРАШ. За какво протестираме ? Само по вестниците и телевизията, къде вярно, къде изопачено, се съобщава за нашите искания. НЯМА ЛИ НЯКОЙ ДА ПУБЛИКУВА И ТУК, В ТОЗИ ФОРУМ - ЗА КАКВО ПРОТЕСТИРАМЕ.

И тъй като всичко опира до пари моето предложение към синдикатите е да се ПРОТЕСТИРА ЗА ОТМЯНА НА ЧЛ. 177, ал. 3, т. 4 от ЗМВР - Несъвместимост със службата в МВР е налице, когато държавните служители: работят по трудово правоотношение или по граждански договор, освен за осъществяване на научна или преподавателска дейност;

Нека този дискриминационен текст се отмени, да се хванем да работим допълнително /много и сега го правят, но на свой риск, нелегално/ и да изкарваме ПАРИ.

ТОГАВА НЯМА ДА ВИСИМ, КАТО ЦИФКИ ПОД ПРОЗОРЕЦА НА МИНИСТЪРА, което за всички вече е ясно, че не дава резултати.
RAGNAROG

Мнениеот mashina4 » 21 Окт 2010, 10:15

Аз пък не желая да работя допълнително на втора работа,тази ми е достатъчна,като си я вършиш съвестно е достатъчно уморителна.Искам адекватно заплащане.
Аватар
mashina4

Мнениеот Nabora » 21 Окт 2010, 19:50

RAGNAROG, вероятно вече няма за какво да не протестираш kl)
mashina4 е изразил и моето мнение :!: Не съм започвал в системата на МВР за да работя още нещо си( различно то това), та било то и регламентирано. Иначе се превръщаме в какви ли не, но не и такива кавито са ни назначили :arrow: :arrow: Да, адекватно заплащане через истинска реформа на МВР :idea:
Аватар
Nabora

Мнениеот ntvladimirov » 21 Окт 2010, 19:58

Охооо взеха да се чуват гласове за увеличение на заплатите.Идва нова годинаааааа.Компютри не се ядат.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот ntvladimirov » 21 Окт 2010, 20:01

mashina4 написа:Аз пък не желая да работя допълнително на втора работа,тази ми е достатъчна,като си я вършиш съвестно е достатъчно уморителна.Искам адекватно заплащане.

Правилно колега.Аз съм пробвал да работя на друго място.Просто не става . Идваш на работа уморен , раздвояваш се мислиш да не та хванат и т.н.
И аз съм за адекватно заплащане.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност