Предложения за регламентиране на дежурствата

Предложения за регламентиране на дежурствата

Мнениеот Nabora » 20 Яну 2011, 20:37

Поради големият хаос в осъществяване на дежурство от оперативният състав предлагам на вашето внимание следното ;
1. Да се регламентират и уеднаквят дежурствата в страната
аргумент- не може да се правят експерименти със състава по отделните РСПБЗН с дежурни смени от 12, 24 и тн. смени (често по някаква си неизяснена схема).
2.Дежурствата ако не може да се уеднаквят, то да се съобразят със спецификата и натоварването на състава, като се категоризират (както всъщност са категоризирани службите) и да се знае примерно,
- служба І-ва категория (Столица и областни градове) - 24 ч.смяна на 72 почивка
- служба ІІ- ра кат-я градове до ..........хиляди жители - 24 ч. смяна на 48 почивка
- служба ІІІ - та кат-я по-малки градове и населени места + участъци 12 ч. смяна на 24 почивка и 48 след нощно дежурство
3. Горепредложеното може и завъртяно в обратна последователност, или уеднаквено навсякаде по всички РСПБЗН
Стига с експериментите, време е за сериозности :idea: :arrow:
Аватар
Nabora

Re: Предложения за регламентиране на дежурствата

Мнениеот kuka5 » 20 Яну 2011, 20:52

Nabora написа:- служба ІІ- ра кат-я градове до ..........хиляди жители - 24 ч. смяна на 48 почивка

Това ще доведе до много извънреден труд, или до ощетяване на служителите, а като знам каква е практиката, по скоро второто.
Аватар
kuka5

Мнениеот emillazarov » 20 Яну 2011, 21:39

Аз мисля че с новият правилник дежурствата ще са регламентирани.Не може например там да пише 12ч.дежурства а вие на място да давате 24 или обратно.ВСЕ пак работим в МВР а не в някоя частна фирма.
emillazarov

Мнениеот Nabora » 20 Яну 2011, 21:44

В представеното от Съра изменение на ППЗМВР не става хич ясно за някакъв ред по тази тема, а пак традиционното 8,12 и 24 часови смени
Аватар
Nabora

Мнениеот Nabora » 20 Яну 2011, 21:52

Това позволява на местните феодали(началници) да си интерпретират по свой начин дежурните смени. Има КТ, там е посочено как да стават нещата, но феодалите гледат само ЗМВР, ППЗМВР, Наредби и Инструкции :geek: :oops:
Аватар
Nabora

Мнениеот KEVIN » 27 Яну 2011, 19:12

Само не мога да разбера на кого са тези предложения..на ръководството или на колеги от кат. Д и Е
Не знам на какво се дължи изобщо тези "предложения" но сред служителите от ПБС..могат да породят доста гневни отзиви!!!
KEVIN

Мнениеот GENTATSO » 27 Яну 2011, 22:55

==============================================
- служба І-ва категория (Столица и областни градове) - 24 ч.смяна на 72 почивка
- служба ІІ- ра кат-я градове до ..........хиляди жители - 24 ч. смяна на 48 почивка

изобщо не ми е ясно по кой критерии примерно определи че на "един" екип, който обслужва град като Дупница например му е по-лесно отколкото на столичните!!!- та след 24 часово дежурство да почива по-малко ????- аз лично не ъм пожарникар но имам такива приятели и повярвай ми не е лесно да направиш линия до 6 ет. когато в екипа сте 3 или 2 !?!?!? а пък за помощ да не говорим . според мен разлика има и тя трябва да бъде в част от заплащането примерно както е при раз. полицаи тоест да има определен процент "столични ". но не и в почивките умората от работата е еднаква независимо дали си в София или в горно нанадолнище .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот martomax » 28 Фев 2011, 20:20

Аз също не съм пожарникар,но в полицията проблема е същия! "Нашите"началници тълкуват това както им е изгодно.
martomax

Мнениеот GENTATSO » 28 Фев 2011, 21:14

Може би ако тук съберем необходимите предложения , то те ще могат да бъдат представени на ръководството на МВР . http://sfsmvr.org/forum/viewtopic.php?f=26&t=2134
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Назад към Предложения и дискусии