Кино и филми

Re: Кино и филми

Мнениеот sanomanevson » 21 Май 2012, 23:45

препоръчвам руския "Бумер" -запомнящ се и със страхотен саундтрак!
както и американците, така и руснаците имат много бози,тъй че : De gustibus non est disputandum - За вкусовете не се спори.
sanomanevson

Мнениеот dakota_ » 22 Май 2012, 18:40

Няколко предложения за добри руски сериали

Последното пътешествие на Синбад
Завръщането на Синбад
Телеохранител
dakota_

Мнениеот CERRUTI » 07 Юни 2012, 17:22

inkognito написа:Спомням си как преди време казваха "Филма хубав ли е,или е руски".

Правилния израз е бил- "Филма хубав ли е,или е съветски".....
Иначе по темата:
THE PACIFIC
Изображение
Аватар
CERRUTI

Мнениеот vj_petkova » 08 Юни 2012, 13:01

dakota_ написа:"Залог по - голям от живота" - полски сериен филм

За този филм вероятно тук от участниците във форума само колегата Узунов,Попов и Николай Владимиров си спомняме
;) но това не пречи и други да се запознаят с лейтенант Клос :)

А, не... и други има, които си го спомняме :D Та това беше нашият "герой" :D
Аватар
vj_petkova

Мнениеот qweril » 08 Юни 2012, 19:23

Препоръчвам новия /2012/ френско - италиански филм с наименование А.С.А.В. Проследява се ежедневието на четирима полицаи от специализирано звено за борба с безредици - техните междуличностни отношения и проблеми - лични и служебни.
qweril

Мнениеот MasterCop » 08 Юни 2012, 19:44

От начало се зачудих как италианците, които са с традиции в правенето на филми възхваляващи полицията, ще си позволят да пуснат филм с такова антиполицейско заглавие!? Всички знаем кои са a.k.a.b макар и те да не знаят за какво се борят. Просто малоумни хейтъри! Но после осъзнах че само филм с такова заглавие може да ги накара да го изгледат, с единствената надежда на авторите да им налеят малко разум в кухите лейки!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот kkarakashev » 09 Юни 2012, 08:15

Тази сутрин след доста разглеждане на торент сайт и не намиране на подходящ за мен филм се kl) и започнах да търся по критерии година. От 1980 та на сам :roll: Само мога да кажа, че намерих доста филми, който съм забравил или си остават ФИЛМИ, а не като сегашните - пълни с нереални ситуации и компютърни анимации.
Ако някой има време за губене - минете през годините назад - няма да съжалявате ;)
Баш Майстора началник, Баш Майстора фермер, Нощни ястреби и Бягство към победата (Сталоун) 1981 - тези даже и не съм ги чул :)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот ТРЕЗОР » 09 Юни 2012, 19:40

kkarakashev написа:Тази сутрин след доста разглеждане на торент сайт и не намиране на подходящ за мен филм се kl) и започнах да търся по критерии година. От 1980 та на сам :roll: Само мога да кажа, че намерих доста филми, който съм забравил или си остават ФИЛМИ, а не като сегашните - пълни с нереални ситуации и компютърни анимации.
Ако някой има време за губене - минете през годините назад - няма да съжалявате ;)
Баш Майстора началник, Баш Майстора фермер, Нощни ястреби и Бягство към победата (Сталоун) 1981 - тези даже и не съм ги чул :)

Оооо , " Баш Майстора " си е класика .....общо са четри епизода , като първия е сниман 1970 година , а останалите три след 1980 година.....въобще за " старото" българско кино може да се изпише много - и то само положително
ТРЕЗОР

Мнениеот sisarafa » 10 Авг 2012, 18:00

След трилогията "Милениум" на Стиг Ларшон, започнах да се интересувам от скандинавска литература и кино и останах очарована.
Имат страхотни криминалета и не само, но аз наблягам на тях :) Ето някои филми, за които се сещам в момента:

Сериали:
Arne Dahl - Швеция, 2011г., 5 серии, създаден по романите на журналиста и писател Арне Дал;
Den som draeber (Онзи, който убива) - Дания,2010г. - шест серии
Varg Veum
Wallander - също не е лош, но не ми хареса Кенет Брана, изпълняващ главната роля.

Филми:
Jagarna и Jagarna 2 - Швеция - мисля, че се превежда "Ловците". Хубаво е да се гледат последователно, но може и само вторият филм,
който много ми хареса - страхотни актьори, прекрасна музика, красива природа, всичко ми хареса.
Nobels testamente - Завещанието на Нобел - Швеция, 2012г.
Единствено ме смущаваше езикът им и малко ме дразнеше, но като свикнеш е ок, даже понаучих някоя и друга дума :)
sisarafa

Мнениеот dakota_ » 10 Авг 2012, 18:17

Препоръчвам три руски сериала

1/ Херувим
2/Тайната стража
3/Игра
dakota_

Мнениеот jonson » 10 Авг 2012, 19:16

dakota_ написа:Препоръчвам три руски сериала

1/ Херувим
2/Тайната стража
3/Игра

Препоръчвам всичко руско да се забрани със закон! :evil:
jonson

Мнениеот sisarafa » 10 Авг 2012, 19:50

"jonson"
Препоръчвам всичко руско да се забрани със закон! :evil

jonson, защо си мислиш, че забранителните ти препоръки са нужни някому?
Толерантността е едно от най-хубавите човешки качества, което явно при теб липсва.
Обзлагам се, че не си изгледал нито един руски филм, но въпреки това си мразиш, ей така, по принцип...За твой ужас, доста хора (включително млади), харесват руски филми и смятам, че има защо. Препоръчай ти нещо, да видим що за вкус имаш.
sisarafa

Мнениеот dakota_ » 10 Авг 2012, 20:16

jonson написа:
dakota_ написа:Препоръчвам три руски сериала

1/ Херувим
2/Тайната стража
3/Игра

Препоръчвам всичко руско да се забрани със закон! :evil:

Препоръчвам ти ето този хубав български филм.Специално внимание обърни след 32-та минута.Прогнозата която прави Велински (прототипа на Никола Гешев) важи и до днес...

dakota_

Мнениеот dsuzunov » 11 Авг 2012, 09:27

Има един хубав руски сериал: "Военная разведка"
1. "Северный фронт" *****
2. "Первый удар" *****
3. "Западный фронт" *****
Последна промяна belyata на 11 Авг 2012, 19:30, променена общо 1 път
Причина: Непозволени линкове!
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот катюша » 11 Авг 2012, 09:41

[quote="dakota_"]
Препоръчвам ти ето този хубав български филм.Специално внимание обърни след 32-та минута.Прогнозата която прави Велински (прототипа на Никола Гешев) важи и до днес...

Гледала съм всички серии на "На всеки километър",но това за Каишков с каиша сега го чувам :lol: Дано този които иска да забранява руските филми да разбере тънкия ти намек :lol: :lol:
катюша

Мнениеот orka » 11 Авг 2012, 11:47

CERRUTI написа:BAND OF BROTHERS

Този филм го обожавам и най важното има нещо различно от познатите ни съветски филми за ВСВ
orka

Мнениеот dakota_ » 12 Авг 2012, 18:29

Препоръката ми към тези които могат да мислят е да се придържаме към заглавието на темата.Киряк Стефчовци,изроди и юди винаги е имало в България и всички знаем на какво са способни.Васил Иванов Кунчев е български революционер посветил живота си на Родината ни.

dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Всякакви теми