Борисов подава оставката на кабинета още днес

Re: Борисов подава оставката на кабинета още днес

Мнениеот dakota_ » 20 Фев 2013, 20:13

kermit написа:http://www.mediapool.bg/%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D1%89%D1%8F%D1%85-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81-50-%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%85-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-news203138.html

Виж какво е щяло да стане днес.50 процента увеличение!!!!!!Не можа ли един ден да изчака и тогава да подаде оставка :lol:

Сега и мен ме хвана яд,че синдикатите избързаха с техните 25 % увеличение и няма да може да се възползваме от тези 50 % увеличение на заплатите след като Герб спечели предстоящите парламентарни избори :D
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 20 Фев 2013, 20:25

Всички казват, че причината за хората по улицата са нерешениете проблеми. Ма*у ста*а кой ги създаде тия проблеми. 80% тези преди ГЕРБ и 20 ГЕРБ. Образно казано. Сега никой не иска власта, а всеки си изтрива ръцете с Президента.
Колкото и да звучи не на място, ама решението на проблема на Българската Управляваща Паплач е като гръмнат няколко депутатина. То бива наглост, наглост ама прекаляват. Що в Америка слушат хората - ми защото колко са убитите президенти. Е за тва влагата им държи и знаят ем да лапат ем и за народа да има.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Lord » 20 Фев 2013, 20:35

Тук е създадена шеговита тема. Браво, браво! :lol:
Аватар
Lord

Мнениеот малкия » 21 Фев 2013, 08:07

Я, предизборната кампания започнала! :D
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот катюша » 21 Фев 2013, 10:22

Четейки мненията по темата се оказва,че само Волен Сидеров ще ни оправи :lol:
катюша

Мнениеот litex » 21 Фев 2013, 12:42

С трактори и крави в подкрепа на Борисов

http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... a_borisov/

Твърде вероятно е в днешния протест в подкрепа на премиера Борисов, да се включат и земеделски производители от страната с техника и животни. В момента към София пътуват животновъди от цялата страна, част от които с животни, в подкрепа на премиера.
litex

Мнениеот zafira » 21 Фев 2013, 12:47

Мисля,че и ние трябва да окажем подкрепа на Борисов по един или друг начин.Защото заплатите пак бяха същите преди 5-6 години,но всички правиха далавери и си докарваха допълнителни доходи,говоря за гражданите,всеки беше обвързан с някого,просто не ми се мисли ако се върне това.Разбирам,че не ни достигат доходите,но трябва да спазваме законите на страната и да вкарваме в кауша далавераджиите,малки помиярчета с хубави коли и т.н.
zafira

Мнениеот kkarakashev » 21 Фев 2013, 17:06

В равносметка до сега на власт бяха БСП - ос***а работа; ДНСВ + БСП + ДПС = Още по ос***а работа; СДС - Първите пос***и; ГЕРБ - прилично на***ни :mrgreen:
След като от всичко по-горе ми е миришело, та чак воняло моят избор ще е или АТАКА - Не знам колко ще се ос***т или РЗС - те и те ще се ос***т, въпроса е колко или да си събирам куфарите и "Пътнико свиден, пътнико млад, тръгнал да видиш белия свят"
Последна промяна belyata на 22 Фев 2013, 00:14, променена общо 1 път
Причина: Нецензурни изрази!
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот bega4kata » 21 Фев 2013, 17:29

litex написа:животновъди от цялата страна, част от които с животни, в подкрепа на премиера.

Двукраки и четирикраки добитъци в помощ на премиера....явно и двете групи го приемат за свой...
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот dakota_ » 21 Фев 2013, 18:02

kkarakashev написа: моят избор ще е или АТАКА - Не знам колко ще се ос***т или РЗС - те и те ще се ос***т, въпроса е колко или да си събирам куфарите и "Пътнико свиден, пътнико млад, тръгнал да видиш белия свят"

Краси,според мен си се прицелил към едни идиоти и едни полуидиоти.Аз лично се надявам изброените две шайки бандити да не могат да помиришат повече парламентарната зала.Сигурен съм,че в рамките на оставащото време ще се ориентираш правилно за кого да дадеш гласа си.
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 21 Фев 2013, 18:08

dakota_ написа:
kkarakashev написа: моят избор ще е или АТАКА - Не знам колко ще се ос***т или РЗС - те и те ще се осерат, въпроса е колко или да си събирам куфарите и "Пътнико свиден, пътнико млад, тръгнал да видиш белия свят"

Краси,според мен си се прицелил към едни идиоти и едни полуидиоти.Аз лично се надявам изброените две шайки бандити да не могат да помиришат повече парламентарната зала.Сигурен съм,че в рамките на оставащото време ще се ориентираш правилно за кого да дадеш гласа си.

Няма за кой. Няма алтернатива. Избираме кое е по-малкото зло. Не съм се целил, това не съм видял да се ос**е пред цял Народ ;) Всичко друго го видяхме. Не е проблема в смяната на лица, а в смяната на мислене.
Предполагам си по митинги - по служба. Един скача за оставка, друг за ЕРПтата, трети искал експертно правителство - ама не знае какво е това. Вчера даже и смърт за МВР се искаше ?!?!
Май наистина трябва само да викаме ИСКАМЕ, ИСКАМЕ, ИСКАМЕ, а попитат ли ни какво - К`ВОТ ДАДЕТЕ :mrgreen: :mrgreen:
п.с. Вече не се ядосвам а ми става смешно :mrgreen: явно политиката ми влияе особено :P :lol:
п.с.2 Гледам БТВ. Интервю със служител на МВР полицай кат"Е". Добре. Ми Кой началник го изпрати там. Ми да беше със новата униформа. Накичил една мити станция, сложил 2 каски пред него. УФФФ иначе ако е шеф ще е с едни пагони едни лампази ........
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dakota_ » 21 Фев 2013, 18:23

kkarakashev написа:
dakota_ написа:
kkarakashev написа: моят избор ще е или АТАКА - Не знам колко ще се осерат или РЗС - те и те ще се осерат, въпроса е колко или да си събирам куфарите и "Пътнико свиден, пътнико млад, тръгнал да видиш белия свят"

Няма за кой. Няма алтернатива. Избираме кое е по-малкото зло. Не съм се целил, това не съм видял да се ос**е пред цял Народ ;) Всичко друго го видяхме. Не е проблема в смяната на лица, а в смяната на мислене.
Предполагам си по митинги - по служба. Един скача за оставка, друг за ЕРПтата, трети искал експертно правителство - ама не знае какво е това. Вчера даже и смърт за МВР се искаше ?!?!
Май наистина трябва само да викаме ИСКАМЕ, ИСКАМЕ, ИСКАМЕ, а попитат ли ни какво - К`ВОТ ДАДЕТЕ :mrgreen: :mrgreen:
п.с. Вече не се ядосвам а ми става смешно :mrgreen: явно политиката ми влияе особено :P :lol:

Хората без алтернатива гласуват за БСП,ако наистина нямаш алтернатива,просто отиваш и пускаш бюлетина за БСП...Ходим по митингите да пазим хората с алтернатива от хората без алтернатива... Всяка вечер хората без алтернатива искат смъртта ни...Гледаш ТВ и виждаш какви павета хвърлят,какво бутилки летят...това го правят все такива без алтернатива,желаещи смъртта ни,не само на нас,искат да погребат цялата държава...
dakota_

Мнениеот kermit » 21 Фев 2013, 18:42

Като ги гледам и тези от протестите не знаят какво искат.Не съм видял едно смислено изказване.Искали Велико народно събрание и нова конституция.Първо ВНС се свиква изключително трудно,а от друга страна какво ще промени нова конституция не е ясно.Искали да се махат всички партии-но ако дойдат хора изобщо без никакъв опит ще стане страшно за страната.Да се били избирали мажоритарно кандидати-но така много хора ще пуснат напразно вота си/една партия може да има и 15 процента в национален мащаб,но да няма нито един депутат при мажоритарни избори/.Истината е,че сметките за ток са най-ниските в ЕС,но спрямо покупателната ни способност са най-високи.Затова трябва да са работи в посока повишаване на доходите.Борисов се поведе по акъла на Дянков,който му пълнеше главата,че трябва да има големи икономии.И наистина извън България навсякъде му ръкопляскаха,но тези икономии се изстрадаха от българския народ-баща ми е с пенсия от 130 лева.Добре че му помагам иначе не просто не знам как ще оцелее.Дано следващите правителства работят именно в тази посока-повишаване на доходите.Така ще се повиши и потреблението и ще има растеж,а не застой като сега.
kermit

Мнениеот dakota_ » 21 Фев 2013, 20:24

Към момента тези,които са на улицата и протестират вече не знаят какво искат.За тази цел трябва бързо да се назначи служебно правителство и много прецизно и внимателно да бъде подбран и назначен министър на вътрешните работи.Новият вътрешен министър трябва да бъде човек с твърда ръка и на мига да ни разпореди да разчистим площадите от тези,които не знаят какво искат.Държавата трябва да влезе в нормалния си ритъм и хората да могат да работят спокойно и да си вършат работата.
Тази вечер се прибрах от поредния протест и там болшинството бяха хора които не знаят какво искат.Продължават лозунги "Оставка" но на кого искат оставката остава в тайна...Искат национализации,искат да няма партии,с две думи казано искат мама си и тате си...За това първата работа след назначаване на служебно правителство е да разчистим площадите от продължаващите да протестират.
dakota_

Мнениеот jonson » 21 Фев 2013, 22:05

dakota_ написа:Към момента тези,които са на улицата и протестират вече не знаят какво искат.За тази цел трябва бързо да се назначи служебно правителство и много прецизно и внимателно да бъде подбран и назначен министър на вътрешните работи.Новият вътрешен министър трябва да бъде човек с твърда ръка и на мига да ни разпореди да разчистим площадите от тези,които не знаят какво искат.Държавата трябва да влезе в нормалния си ритъм и хората да могат да работят спокойно и да си вършат работата.
Тази вечер се прибрах от поредния протест и там болшинството бяха хора които не знаят какво искат.Продължават лозунги "Оставка" но на кого искат оставката остава в тайна...Искат национализации,искат да няма партии,с две думи казано искат мама си и тате си...За това първата работа след назначаване на служебно правителство е да разчистим площадите от продължаващите да протестират.

Винаги съм си мислел, че в този форум пишат що-годе нормални хора. Но като чета този пост на човека с ник "Дакота" се убеждавам, че този е пълен не......лник. Иска да разчиства площадите..... ???!!! С куршуми, палки, водоструйки с какво..???? Абе ге........и ****** що не вземеш да се гръмнеш?
Последна промяна belyata на 22 Фев 2013, 00:32, променена общо 1 път
Причина: Обидна квалификация!
jonson

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Фев 2013, 22:12

dakota_ написа:....Новият вътрешен министър трябва да бъде човек с твърда ръка и на мига да ни разпореди да разчистим площадите от тези,които не знаят какво искат.Държавата трябва да влезе в нормалния си ритъм и хората да могат да работят спокойно и да си вършат работата.
....За това първата работа след назначаване на служебно правителство е да разчистим площадите от продължаващите да протестират.

Има закон за митингите, събиранията и манифестациите, където сигурно пише разни работи по въпроса. В момента не ми се занимава да го чета, но считам за нередно обществените пространства да бъдат "разчиствани" от хора, които не нарушават обществения ред и не тормозят по някакъв начин хората, които не вземат участие в даденото събиране, и единственият им грях е, че нямат единно мнение какво конкретно искат от управляващата класа.

Преди малко за пръв път от началото на протестите прочетох сравнително конкретни смислени искания какви промени да се нанесат в конституционния ред. Исканията се съдържат в изявление на маргинална партия оглавявана от политически дилетанти, които обаче имат легитимни ценности и идеология. Та исканията са следните (цитирам от вестникарската статия и не гарантирам, че репортерът ги предал напълно вярно), разделянето на подточки е мое:

1) В основния закон да даде право на гражданите директно да сезират конституционния съд, 2) а офшорни компании да не могат да участват в обществени поръчки, 3) членовете на съдебната система да не се избират от политиците, за да се гарантира независимостта на тази институция, 4) повече прозрачност и достъп до информация на всички нива на управлението в общинската и държавната администрация и фирми, 5) освен земята, в основния закон като национално богатство трябва да се запишат още и горите, и водите, 6) спешни промени в Изборния кодекс, които да позволят на неправителствени граждански организации да участват в следващите извънредни избори със същите права и по същите критерии, както политическите партии.

1 е много разумно предложение.
2 също е много разумно предложение, но то не е за нормативно ниво "конституция"
3 по принцип не е разумно, защото чрез политическата квота се гарантира взаимният контрол между отделните власти. От друга страна обаче, би било добре да се фиксира изискването за избор на членове на ВСС от парламентарната квота да бъде 2/3 от народнире представители
4 - напълно подкрепям
5 - защо не? В момента ситуацията е такава, че министърът на земеделието стигна дотам да иска официално становище от БАН що е то "дюна" и има ли почва у нас. Абсурдна ситуация.
6 - категорично не. Ако дадените организации искат да участват в политическия процес, нека да бъдат така добри да се регистрират като партии.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Фев 2013, 22:23

И нещо забавно за неясните искания на някои протестиращи:

Изображение
Аватар
Sir Humphrey

ПредишнаСледваща

Назад към Медии, публикации, интернет